farkli covid asilarinin koruyucu oldugu aciklandi GTO1dPRS
farkli covid asilarinin koruyucu oldugu aciklandi GTO1dPRS

Farklı COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı

Farklı COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı
Farklı COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı

Farklı COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı

COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı - Matthew Snape
COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı – Matthew Snape
Oxford Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Prof. Matthew Snape liderliğinde koronavirüs aşılarıyla ilgili bir araştırma gerçekleştirildi. Yapılan çalışmalar sonucunda, koronavirüs pandemisine karşı en etkili silah olan aşıların, dikkat çeken bir etkisi tespit edildi. Öyle ki bir şirketin geliştirdiği koronavirüs aşısını kullanmak yerine farklı şirketler tarafından geliştirilen aşıları vurulmak, daha güçlü bağışıklık sağlıyor. İngiltere’de gerçekleştirilen araştırmaya dahil olan insanlara, ilk doz olarak Pfizer-BioNTech veya AstraZeneca aşısı uygulandı. İlk dozdan sonra 9 hafta gibi uzunca bir süre bekleyen uzmanlar, ikinci doz olarak da Moderna’yı tercih ettiler. Yapılan incelemeler sonucunda, farklı şirketlerin aşılarının uygulandığı insanlarda daha iyi bağışıklık geliştiği tespit edildi. Hatta sonuçlar, uygulanan yöntemin iki doz AstraZeneca’dan daha iyiydi.

Küresel aşı krizi çözülebilir

COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı
COVID Aşılarının Koruyucu Olduğu Açıklandı
Prof. Matthew Snape, yaptıkları çalışmayla ilgili Reuters’a konuştu. “Oldukça iyi bir bağışıklık tepkisi geliştirildiğini gördük.. Hatta iki doz AstraZeneca için belirlenen eşiğin üzerinde…” ifadelerini kullanan bilim insanı, yaptığı açıklamayla tüm dünyaya yeniden umut oldu. Koronavirüs aşılarının dağıtımında büyük eşitsizlikler olduğu sugötürmez bir gerçek. Zengin ülkeler, nüfuslarına yetecek miktarda aşıyı aylar öncesinden depoladılar. Maddi durumu iyi olmayan ülkeler arasındaysa aşıyla tanışmamış olanlar bile var. Yapılan yeni araştırmanın, ülkeleri farklı şirketlere yönlendireceği ve bu sayede aşıya ulaşmanın daha da kolaylaşmış olacağına inanılıyor…
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.