facebook videolu profil fotografini kaldiriyor 2sr5VZSO
facebook videolu profil fotografini kaldiriyor 2sr5VZSO

Facebook, Videolu Profil Fotoğrafını Kaldırıyor

Facebook her ne kadar artık en popüler sosyal medya platformu olmasa da kendisinin de bünyesinde bulunduğu Meta şirketi, tüm büyük sosyal medyalara sahip. Tabii insanların birçoğu artık Facebook’a gelen yenilikleri merak etmiyor ancak kaldırılacak olan öyle bir özellik var ki görünce ‘Bu zaten neden vardı ki?’ dedirtiyor.

Bundan tam 7 yıl önce Facebook’a gelen ve sadece birkaç ay sosyal medya kullanıcılarının gündeminde kalmayı başarabilen videolu profil fotoğrafları özelliği, Facebook’tan kaldırılıyor. Aslında zaten geçtiğimiz sene itibariyle yeni videolu profil fotoğrafı koyma özelliği kaldırılmıştı. Şimdi ise tamamen platformdan siliniyor.

Videolu profil fotoğrafları 7 Şubat’ta kalkıyor

2015 yılında Facebook kullanıcılarının hayatına giren bu özellik, önümüzdeki Şubat ayında kaldırılıyor. 7 Şubat’a kadar videolu profil fotoğraflarını değiştirmeyen kullanıcıların ise sadece o videonun ön izlemesini profil fotoğrafı olarak kullanabilecekler. Şirket tam olarak özelliğin kaldırılmasının arkasındaki sebebe dair bir açıklama yapmadı ancak biraz bariz: Kullanılmıyor ki.

Facebook, bu özelliği çok büyük umutlarla getirmişti zira Facebook kullanmayı eğlenceli hale getireceği düşünülüyordu ancak 7 yıl boyunca yüzüne bile bakan olmadı. Siz de bu özelliği ilk defa duyup ‘Bu zaten neden vardı ki?’ dediniz mi? Yoksa bu özelliği biliyordunuz ve kaldırılmasına üzüldünüz mü? Düşüncelerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.