Exynos geri dönüyor! Galaxy S24 ile ilgili ilk sızıntı ortaya çıktı
0

Exynos geri dönüyor! Galaxy S24 ile ilgili ilk sızıntı ortaya çıktı

Paylaş

Samsung, Galaxy S23 ailesini tanıtacağı Unpacked 2023 etkinliğinin tarihini nihayet açıkladı. Gelecek yıl tanıtılması planlanan Samsung Galaxy S24 serisinin işlemcisi ile ilgili ilk sızıntı ortaya çıktı.

Samsung, Galaxy S24 işlemcisi için Exynos’u tercih edecek

Gelecek ay tanıtılacak Galaxy S23 ailesinde Qualcomm tarafından Samsung’a özel geliştirilen Snapdragon 8 Gen 2 işlemci kullanılacak. Standart Snapdragon 8 Gen 2 işlemcilerde 3.2GHz olan performans çekirdeği, Samsung Galaxy S23 ailesinde 3.36GHz’e yükseltilecek. İşlemcinin diğer çekirdekleri ise 2.8GHz ve 2.0GHz frekansında çalışacak.

Güney Koreli Vampire King’e göre Samsung, amiral gemisi modellerinde tekrar Exynos işlemci kullanmak için çalışmalara başladı. 2024 yılında tanıtılacak Galaxy S24 ailesi, gücünü Exynos 2400 işlemciden alacak. Geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi şirketin hem Snapdragon hem de Exynos işlemcili versiyonları piyasaya süreceği tahmin ediliyor.

Samsung DS bölümünün Exynos 2400’ü geliştirmeye başladığı sızdırılan bilgiler arasında yer alıyor. Seri üretim için MX bölümünün onayını bekleyen Exynos 2400, Kasım 2023’te üretilmeye başlanacak.

Analistler, Galaxy S23 serisinde sadece Snapdragon işlemciye yer vermenin Samsung’a mali sorun yaşattığını tahmin ediyor. Exynos işlemcili Galaxy S24 modellerinin Avrupa pazarında satışa sunulacağı düşünülüyor. Kore medyası, Galaxy S23 serisinin 2022’de tanıtılan Galaxy S22 ailesinden daha pahalı olacağını açıklamıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Exynos işlemcilerin performansını beğeniyor musunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın