evil dead destekli nvidia 51277 surucusu yayinlandi iOw1EahJ
evil dead destekli nvidia 51277 surucusu yayinlandi iOw1EahJ

Evil Dead Destekli NVIDIA 512.77 Sürücüsü Yayınlandı

NVIDIA, GeForce Game Ready sürücülerinin en son sürümünü kullanıma sundu. Yeni yayınlanan sürüm 512.77 WHQL, “Evil Dead: The Game”, “Dolmen” ve “Vampire: The Masquerade – Swansong” için optimizasyonla birlikte geliyor.

NVIDIA bu sürücüsünde oyun desteği dışında yalnızca tek bir sorunu çözdü. Bu noktada Adobe Premiere Pro’da DirectX ile ilgili aralıklı olarak yaşanan çökme sorunu giderilmiş durumda. Şirket ayrıca sürücülerinde yaşanan birkaç yeni sorun belirledi. En yeni Game Ready 512.77 WHQL sürücüsünü bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Sürücülerden bahsetmişken, şirket birkaç öncesinde yayınladığı bir videoyla rakibi AMD’ye göndermede bulunmuştu. NVIDIA günde 1000 test yapıyor ve 2021’de 1,8 milyon saat test yaptı. Yeşil ekip ayrıca 4500’den fazla GPU, CPU, RAM ve işletim sistemi yapılandırması içeren otomatik testler gerçekleştiren geniş bir masaüstü ve mobil sistem ağına sahip.

NVIDIA, her sürücünün Microsoft’un Windows Hardware Quality Labs (WHQL) testinden geçtiğini özellikle vurguluyor. Ek olarak belirtelim, bu sertifikayı alabilmek için her sürücünün 1300 zorlu testi geçmesi gerekiyor.

  • Evil Dead: The Game
  • Dolmen
  • Vampire: The Masquerade – Swansong
  • Adobe Premiere Pro: Aralıklı DirectX ile ilgili aralıklı çökmeler düzeltildi.

Bilinen Sorunlar

  • NVIDIA Ampere: GPU bir HDMI 2.1 ses/video alıcısına bağlıyken Dolby Atmos seslerinde düşme yaşanması.
  • Club 3D CAC-1085 dongle’ın 60 Hz’de maksimum 4K çözünürlükle sınırlı kalması.
  • GeForce RTX 3090 Ti: Oculus Rift S/Pimax 8Kx cihazının algılanmaması.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.