Twitter Blue’ya Kimlikle Doğrulama Geliyor

Twitter’ın, Blue abonelerinin doğrulanmasını sağlamak için kimlik yükleme özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Bu hamle platformun, mavi tik alabilen Blue abonelerinin farklı insanlarının kimliğine bürünerek insanları kandırması nedeniyle eleştirilmesinin ardından geliyor.

Read more

WhatsApp’a iOS ve Android İçin İki Farklı Güncelleme Geliyor

WhatsApp’ın Android sürümüne anketlerle ilgili, iOS sürümüne ise görsellerle ilgili yeni özellikler getiren bir güncelleme geliyor.

Read more

WhatsApp’a Sesli Durum Paylaşma Geldi

WhatsApp, yeni iOS güncellemesiyle uygulamaya sesli durum paylaşma özelliği getirdi. Bunun yanı sıra fotoğraflardan metin kopyalamanın da platforma geleceği ortaya çıktı.

Read more

YouTube Music’in Podcast Özelliğinin Kodları Ortaya Çıktı

Birkaç ay önce YouTube Music’e geleceği açıklanan podcast özelliğinin kodları, uygulamanın güncel sürümünde ortaya çıktı. Kodlarla birlikte eklenecek özellikler hakkında da ipuçları gün yüzüne çıkmış oldu.

Read more

Microsoft Teams Video Filtreleri Kullanıma Sunuldu

Microsoft, Teams için video filtrelerini kullanıma sunduğunu duyurdu. Böylece kullanıcılar güzel bir arka planı eklemenin ötesine geçebilecek. Microsoft yeni özelliği şu şekilde açıklıyor: “Filtreler, Teams Meetings katılımcılarının video akışlarını …

Read more

Samsung Space Zoom Özelliğinin Nasıl Çalıştığı Ortaya Çıktı

Bir Reddit kullanıcısı, Samsung’un uzay fotoğraflarının otomatik olarak kalitesini arttıran kamera özelliği ‘Space Zoom’un nasıl çalıştığını ufak bir deneyle ortaya çıkarınca sosyal medyada gündem oldu. Fakat buna yalan demeden önce göz önünde bulundurmamız gerekenler var.

Read more

Apple’ın hayat kurtaran uydu özelliği genişliyor: Türkiye’ye geliyor mu?

Apple uydu özelliği 6 ülkeye daha geliyor. Hayat kurtaran özellik, acil durumlarda sinyal gerekmeksizin yardım çağrısı yapabiliyor.

Read more

Oppo, Vivo ve Xiaomi Telefonlara Uydu Bağlantı Geliyor

MWC 2023 kapsamında açıklamalarda bulunan Qualcomm, Android telefonlara uydu bağlantı özelliği getirecek “Snapdragon Satellite” özelliğini kullanacak markaları açıkladı.

Read more

Uydu bağlantısına sahip ilk Android telefon Motorola Defy 2 tanıtıldı!

Önümüzdeki yıllarda birçok akıllı telefonda bulunması beklenen uydu bağlantısı özelliği Motorola Defy 2 ile Android dünyasında.

Read more

realme, Apple’ın Dynamic Island Özelliğini Kopyalayabilir

realme’nin C-serisine ait yeni bir telefonunda iPhone 14’te gördüğümüz Dynamic Island özelliğinin yer alabileceği ortaya çıktı.

Read more