Ekran Başında Geçirilen Süre Çocukların Gelişimini Etkiliyor

Japonya’da yapılan bir araştırma, günde ekran başında bir veya daha fazla saatin üzerinde zaman geçirmenin 2 yaşındaki çocukların gelişimini olumsuz etkilediğini ortaya çıkardı. Çocukları dışarı çıkarmanın bu etkileri azaltabileceği de görüldü.

Read more

Kelebeklerin Ömrü Aslında Ne Kadar? (Hayır, 1 Gün Değil!)

Ömürlerinin kısalığı ile akıllara kazınan kelebekler, bizler için her zaman zararsız ve narin canlılardır. Odamızın penceresinden içeri girerken ya da çiçeklerin etrafında uçtuğunu gördüğümüzde bile “nasılsa bir günlük ömürleri var, en iyisi rahatsız etmemek” düşüncesi, bizi mutlaka etkisi altına almıştır.

Read more

Uygun fiyatlı Galaxy A34 tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatı!

Samsung bugün yeni modellerini tanıttı. Peki Galaxy A34 neler sunuyor? İşte Galaxy A34 özellikleri, tasarımı ve fiyatı!

Read more

Gelecekte Bir Gün Su Altında Şehirler Kurabilir miyiz?

Balina ve yunuslar gibi memeliler balık olmamalarına rağmen suyun altında yaşayabiliyorsa biz insanlar da yaşayabilir miyiz? “Bu kadarı da olmaz” dediğimiz konularda bile çözüm üretmeyi başararak bizi her seferinde biraz daha şaşırtan bilimin elbette bu konuda da bazı cevapları var…

Read more

Güneş’e Rağmen Uzay Neden Aşırı Soğuktur?

Güneş’e rağmen uzayın neden dondurucu bir soğuğa sahip olduğunu hepimiz merak etmişizdir. Cevap aslında oldukça kısa ve net!

Read more

Nihayet: PlayStation 5’e Discord desteği geliyor!

Sony, son güncelleme ile birlikte PlayStation 5 Discord entegrasyonunu tamamladı. İşte güncelleme ile göze çarpan diğer özellikler!

Read more

7 Yıl Güncelleme Alan Android Telefon: Fairphone 2!

Fairphone’un 2015 yılında piyasaya sürdüğü “Fairphone 2” isimli telefon, tam 7 yıl boyunca güncelleme aldı. Bu özelliği ile Android kullanıcılarının ‘güncelleme’ şikayetinin sona erdirilebileceğini gösteren telefon, artık güncellenmek teknik olarak mümkün olmadığı için yeni güncelleme alamayacak.

Read more

Google Kişiler, Rehberinizdekilerin Doğum Gününü Gösterecek

Google, ‘Kişiler’ uygulamasına oldukça kullanışlı olabilecek bir özellik getirdi. Uygulama, yeni eklenen ‘Sizin İçin’ bölümüyle rehberinizdeki kişilerin doğum günlerini size hatırlatacak.

Read more

Deprem Sonrası Kurtarma Çalışmalarda Uyduların Rolü

Tarihin belki de en önemli icatlarından olan uydular, sağladıkları imkânlar dolayısıyla binlerce hayat kurtarmaları bakımından adeta sessiz birer cankurtaran. Peki bu üstün teknolojiyi nasıl kullanıyoruz ve nasıl daha da kullanışlı hâle getirebiliriz?

Read more

Xbox Game Pass’e gelecek yeni oyunlar belli oldu! 2.160 TL değerinde

Geçtiğimiz günlerde yapılan Xbox-Bethesda sunumunun ardından Microsoft, Xbox Game Pass sistemine yakında eklenecek oyunları açıkladı.

Read more