Bir Gök Taşında, RNA Yapı Taşı Keşfedildi

Japonya’nın Hayabusa2 uzay aracı, büyük bir keşfin yapılmasına aracı oldu. Milyonlarca kilometre uzağımızdaki asteroidde RNA’yı oluşturan yapı taşlarına rastlandı. Keşif, yaşam hakkındaki büyük bir teoriyi destekler nitelikte.

Read more

Steam İlkbahar İndirimleri Başladı: İşte İndirimli Oyunlar

Steam’de yılın en çok beklenen kampanyalarından biri başladı. “İlkbahar İndirimleri” kapsamında bazı oyunlara yüzde 90’a varan indirim yapıldı. İndirimlerde tercih edebileceğiniz oyunları sizler için listeledik.

Read more

Guinness Dünya Rekoru, HONOR Magic5 Pro ile Çekildi

HONOR, bir dünya rekoru denemesi için Guinnes Dünya Rekorları ile işbirliği yaptığını duyurdu. İki marka HONOR Magic5 serisinin duyurusunu kutlamak için bir araya geldi. İki kez FIBA 3×3 Dünya Şampiyonu ve profesyonel smaçör olan Polonyalı …

Read more

Dünya’da Yaşanacak Kadar Temiz Havası Olan Yer Kalmadı

Avustralya’daki Monash Üniversitesindeki araştırmacılar, yaptıkları bir araştırmada gezegenimizde hava kirliliği nedeniyle yaşanabilecek kadar temiz bir havaya sahip olan hiçbir yerin kalmadığını açıkladı.

Read more

Samsung, Fortnite’ta Mağaza Açtı

Samsung, metaverse’ün en başarılı temsilcilerinden Fortnite’ta kendi özel dünyasını oluşturdu. Dünya içinde Samsung ürünlere göz atılabilir, özel bir mini oyun oynayabilirsiniz.

Read more

Evrimin Canlılar Yokken Bile Var Olduğu Kanıtlandı

Bilim insanları, ilkel protein sentezini simüle ederek önemli bir sonucu ortaya koydu. Proteinlerdeki aminoasitlerin, kimyasal bileşenler tarafından doğal seçilim ile oluştuğu ortaya kondu.

Read more

Canik, global marka yolculuğunu Almanya’daki fuarlarda sergiledi

Canik Genel Müdürü C. Utku Aral, ‘Almanya’nın Nürnberg şehrinde gerçekleşen iki önemli fuarda yer aldığımız için çok mutluyuz’ dedi.

Read more

Dalgınlık Sırasında Neden Göz Kırpmayız?

Hepimiz yer ve zaman fark etmeksizin hayal kuruyoruz ya da bazen derin düşüncelere dalıyoruz. Peki bu hayallere dalıp gittiğimiz sırada, neden tek bir yere odaklanıyoruz ve göz kırpma refleksimiz azalıyor?

Read more

Yapay Zeka Yolculuğu’nda Sistem Sorgulaması

Halk dilinde insan zekasının taklit edildiği, telefonum kesin dinleniyor diye ortamlarda söylemlere sebep olan konuların aslında birer yapay zeka algoritması olduğunu ve şimdiden hızla hayatımızda yer almaya başladığını söylesek yanlış olmaz. Yapay Zeka konusunda merak edilenleri en yalın şekliyle Yapay Zeka kitabında da dile getiren yazar Adem Eyüpoğlu, merak edilenleri 5 soru 5 cevap söyleşimizde yanıtladı.

Read more

Küresel Isınmaya Karşı Çizgi Filmden Fırlama Çözüm

Bilim insanları, küresel ısınmaya karşı bir garip çözüm önerisinde bulundu. Ay tozunun uzaya yerleştirilmesiyle Güneş ışınlarının engellenebileceği açıklandı.

Read more