epic games 2022de ucretsiz oyun vermeye devam edecek F4R4EMzG
epic games 2022de ucretsiz oyun vermeye devam edecek F4R4EMzG

Epic Games, 2022’de Ücretsiz Oyun Vermeye Devam Edecek

Epic Games Store’un oyuncuların gözünde ayrı bir noktaya taşınmasını sağlayan en önemli stratejisi, oyunculara haftada en az bir adet ücretsiz oyun vermesi. Şirket, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir blog gönderisinde, 2022 yılı boyunca da ücretsiz oyun vermeye devam edeceğini doğruladı. Epic Games geçmişte Control, Civilization VI ve hatta Grand Theft Auto V gibi pek çok büyük oyunu ücretsiz olarak dağıttı.

Bununla birlikte The Verge’ün haberine göre Epic Games, 2021 yılında mağazasındaki kullanıcı sayısının bir önceki yıla kıyasla 34 milyon artarak 194 milyonu geçtiğini de duyurdu. Valve, Steam için kendi yıllık toplam kullanıcı sayısını paylaşmadığı için Epic Games’in bu rekabette ne kadar iyi gelişme gösterdiğini söylemek zor.

Ancak en yüksek eş zamanlı kullanıcı sayıları, iki oyun platformu arasındaki rekabet konusunda bizlere bir fikir verebilir. Epic, bu zamana kadar en fazla 13,2 milyon eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaşırken Valve’in Steam istatistik sayfası, yalnızca son 48 saatte yaklaşık olarak 27 milyon eş zamanlı kullanıcıya ulaşıldığını bildiriyor. Yani Epic Games’in Steam’e yetişmek için hala önünde uzun bir yol olduğunu söyleyebiliriz.

Aralık ayında uzun zamandır beklenen alışveriş sepetinin eklenmesinin ardından Epic Games, mağazaya özellikler eklemeye devam edeceğinin de sözünü veriyor. Önümüzdeki dönemde mağazaya gelecek güncellemelerle birlikte, indirmelere öncelik verme imkanı tanıyacak olan profil özelliği oyunculara sunulacak ve Epic Games başlatıcısının hızında ve performansında iyileştirmeler yapılacak.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.