elon musk twitterda uctan uca sifrelenmis dm istiyor bMcHGnje
elon musk twitterda uctan uca sifrelenmis dm istiyor bMcHGnje

Elon Musk, Twitter’da Uçtan Uca Şifrelenmiş DM İstiyor

Twitter’ın arap saçına dönen mavi tik süreci ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Geçtiğimiz saatlerde bir açıklama yapan Elon Musk, doğrulama sisteminin bir kez daha ertelendiğini duyurdu. Daha önce yapılan açıklamalara göre mavi tik prosedürünü ücretli hale getiren Twitter Blue, 29 Kasım’da lansman yapacaktı.

Dahası Elon Musk, Twitter’da uçtan uca şifrelemeli bir mesajlaşma sistemi istediğini de açık açık dile getiriyor. Musk, konuşmada olan kişiler dışında mesajları kimsenin okuyamamasını istiyor.

Twitter mesajlarına, konuşmada olanlar hariç kimse ulaşamayacak

Twitter, ücretli mavi tik sistemini düzene bindirememiş olsa da platformu daha iyi bir yer haline getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgilere göre Elon Musk, geçtiğimiz gün bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda altı çizilen özelliklerden bir tanesi uçtan uca şifrelemeydi. The Verge tarafından servis edilen habere göre Elon Musk, başına silah dayansa bile DM’lere ulaşamayacağı bir sistem istiyor. Ayrıca Twitter’a yine uçtan uca şifrelenmiş sesli ve görüntülü arama özelliği de gelecek.

Twitter Blue sisteminin ne zaman düzene gireceği bilinmiyor!

Elon Musk, Twitter’ı satın aldıktan sonra doğrulanmış hesap sisteminden para kazanmak istemiş, bunun için de mavi tik isteyen kullanıcıların Twitter Blue abonesi olmalarını şart koşmuştu. Böylelikle kullanıcılar, aylık 8 dolar karşılığında doğrulanmış hesap sahibi olacaktı. Ancak uygulamanın daha ilk günlerinde sorunlar yaşandı. Taklitçi hesaplar türedi ve platformda adeta kaos çıktı. Hal böyle olunca da Elon Musk, Twitter Blue abonelik sistemini askıya almıştı.

Elon Musk’ın son açıklamalarına baktığımızda, ücretli mavi tik döneminin ne zaman normale döneceğinin bilinmediğini görüyoruz. Üstelik sistemin ne zaman yeniden aktif hale getirileceği de belli değil. 

Elon Musk tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Taklitçi hesaplar noktasında yüksek güven seviyesine gelene kadar, Twitter Blue ile doğrulama sisteminin lansmanını yeniden erteliyoruz. Kuruluşlar ile gerçek kullanıcılar, muhtemelen farklı renkler kullanacaklar.”

Yeni eleman alımları yapılacak!

Elon Musk, aynı toplantıda şirketten ayrılanlar ile ilgili de konuştu. Yapılan açıklamada, birkaç ay önce 7.500 çalışanı olan şimdilerdeyse 2.700 çalışana düşen Twitter için işe alım sürecinin resmen başladığı ifade edildi. İçinde bulundukları pozisyonun zor olduğunu da kabul eden milyarder iş insanı, yeniden yapılanma sürecinde sayısız hata yapacaklarını ancak en sonunda istikrara ulaşacaklarını belirtti.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.