Elon Musk, Twitter’da paniğe yol açan ‘harfin’ ne anlama geldiğini açıkladı
0

Elon Musk, Twitter’da paniğe yol açan ‘harfin’ ne anlama geldiğini açıkladı

Paylaş

Önceki Pazar gecesi Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk’un herhangi bir açıklama yapmadan bir gönderiye, “Ω” harfini yazmasıyla Twitter’da panik hüküm sürdü.

Tweet, milyonlarca Twitter kullanıcısının Musk’ın gönderisini deşifre etmeye çalışmasıyla anında viral oldu.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Musk’ın gönderisinin bir grup nesnedeki ‘son yeri’ simgelediğini savunurken, diğerleri ise bunun Güney Afrikalı milyarderin “Ben Alfa ve Omega’yım, başlangıç ​​​​ve sonum” girişimini gösterme girişimi olduğunu yazdı.

Bazıları, ‘Ω’ harfinin kendi adını taşıyan bir saat markası olduğunu söylerken, diğerleri ise bunun Twitter’ın sonunu simgelediğini düşündüğünü açıkladılar.

Sosyal medya kullanıcılarının başka bir gönderisinde ise, ‘Ω’ harfini “koronavirüsün sonu” olarak tercüme edecek kadar ileri gittiler. Bununla birlikte, gönderiyi doğru bir şekilde “okuyan” birkaç kişi vardı.

Elon Musk, “Ω” harfinin ne anlama geldiğini ancak 8 saat sonra açıklamaya karar verdi.

Elon Musk’a göre, ‘Ω’ simgesi “mevcut ‘şey’e diren” mesajıdır. Çünkü Yunan alfabesinin son harfi ‘Ω’, Uluslararası Birimler Sistemi’nde elektrik direncinin ölçüsü birimi ‘Ohm’nin simgesidir. İngilizce ‘Omega’ anlamına gelen ‘Ohm’, adını Alman fizikçisi Georg Ohm’dan almıştır.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın