elon musk twitter blue aboneligi icin erteleme karari aldi G12BvAqJ
elon musk twitter blue aboneligi icin erteleme karari aldi G12BvAqJ

Elon Musk, Twitter Blue Aboneliği İçin Erteleme Kararı Aldı

Twitter CEO’su Elon Muskü, attığı bir tweet ile sosyal medya platformunun ücretli doğrulama hizmeti Twitter Blue’yu “önemli kimliğe bürünmelerin olmayacağından” emin olana kadar yeniden başlatmayacağını duyurdu. Ayrıca platformun kuruluşlar ve bireyler için farklı renkler ile ayrıştırılacağını da sözlerine ekledi. Musk başlangıçta doğrulama hizmetinin 29 Kasım’da geri döneceğini belirtmişti. Öte yandan, çalışanlarla yaptığı bir toplantıda bu tarihten emin olamadı.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığında, Blue abonelik hizmetini yenileyerek kullanıcılara kendi doğrulanmış onay işaretlerini 8 dolar karşılığında alma olanağı sağlamıştı. Kullanıcıların Twitter Blue aracılığıyla doğrulanan hesaplar ile resmi olarak doğrulanan hesapları ayırt etmelerine yardımcı olmak için sosyal medya platformu “resmi” rozetlerini kullanıma sunmuştu.

Bu ayın başlarında ise Musk, bir parodi hesap olduklarını açıkça belirtmeden kimliğe bürünme yapan Twitter kullanıcılarının kalıcı olarak askıya alınacağını söyledi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.