electronic arts satilabilir veya dev firmalarla birlesebilir KxWrisg6
electronic arts satilabilir veya dev firmalarla birlesebilir KxWrisg6

Electronic Arts Satılabilir veya Dev Firmalarla Birleşebilir

Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alması, oyun sektöründe büyük yankı uyandırmıştı. Bu satın alım işleminin ardından sektörün önde gelen firmaları için de benzeri satın alım haberleri yapılmıştı. Tüm bu haberler sıcaklığını korurken bir diğer konuşulacak iddia da Electronic Arts için geldi.

Oyun sektörünün güvenilir kaynaklarından biri olan Kotaku‘nun haberine göre, EA’in satış ya da birleşme konusunda dünya devleri ile görüştüğü iddia ediliyor. EA’in birleşme konusunda NBC Universal ile görüşmelere devam ettiğini ileri süren kaynak, aynı zamanda şirketin satış için de Apple, Amazon ve Disney gibi dünya devleri ile görüşme içerisinde olduğunu belirtmiş.

Ancak, şirkete yakın kaynaklar NBC Universal ile EA arasındaki görüşmelerin bazı anlaşmazlıklardan dolayı tıkandığını ve bu yüzden ikili arasındaki sözleşmenin iptal edildiğini söylüyor.


Şimdilik konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat şirket içerisinden aktarılan bilgilerde, Electronic Arts’ın Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasından sonra satış için fazlasıyla ısrarcı olduğuna dikkat çekiliyor.

Bildiğiniz gibi Microsoft, Call of Duty gibi ikonik oyun serilerinin yapımcısı olan Activision Blizzard‘ı 68.7 Milyar dolara satın almıştı. Bu satın alım işlemi de oyun sektöründe büyük ses getirmişti.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.