ea bir harry potter mmo oyununu iptal etmis vNxMMuzw
ea bir harry potter mmo oyununu iptal etmis vNxMMuzw

EA, Bir Harry Potter MMO Oyununu İptal Etmiş

Harry Potter hayranları, büyük bir sabırsızlıkla Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy oyununun çıkmasını bekliyor. Buna ek olarak Electronics Arts’ın da geçtiğimiz dönemde bir Harry Potter MMO oyunu projesine başladığı, ancak şirket içerisindeki birtakım değişiklikler ve Harry Potter markasına olan inancın eksikliği nedeniyle projenin iptal edildiği ortaya çıktı.

GameSpot’un haberine göre bu bilgi, 2000 ila 2003 yılları arasında Electronic Arts’ta Ürün Pazarlama Müdürü olarak görev yapan Kim Salzer tarafından paylaşıldı. The Real Brandolorian’ın yakın zamanda Kim Salzer ile yaptığı bir röportajda, Salzer’den iptal edilen projeler hakkında yorum yapması istendi ve Salzer, Harry Potter MMO oyunundan bahsetti.

Görünüşe göre bu iptal edilen Harry Potter MMO oyunu, oyunculara oyun içi başarılarıyla birlikte fiziksel ödüllerin de gönderileceği bir “çevrim dışı ve çevrim içi” model kullanacaktı. Salzer, oyunun geliştirme sürecinin beta aşamasına geçtiğini, ancak EA’ın oyunun fişini çektiğini ifade etti. Bu iptal kararıyla ilgili olarak Salzer, “EA, o sırada bazı değişikliklerden geçiyordu ve bu fikri mülkiyetin bir veya iki yıldan daha uzun bir raf ömrüne sahip olacağını bilmiyorlardı ya da yeterince inanmıyorlardı.” dedi.

Electronic Arts, Harry Potter oyun lisansının eski hak sahibiydi ve lisans Warner Bros’a geçmeden önce birçok Harry Potter oyunu yaptı. Bir sonraki büyük Harry Potter oyunu olan ve filmlerdeki olaylardan önceki bir zaman diliminde geçen açık dünya oyunu Hogwarts Legacy’nin 2022 yılı içerisinde çıkarılması planlanıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.