ea 4 oyunun sunucularini kapatacak mEVKLO8h
ea 4 oyunun sunucularini kapatacak mEVKLO8h

EA, 4 Oyunun Sunucularını Kapatacak

Video oyun dünyasının önemli isimlerinden Electronic Arts (EA), oyuncuları ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, piyasaya sürülmüş olan bazı oyunların sunucularının kapatılacağı ifade edildi. Şirketin yaptığı açıklamalar, az sonra bahsedeceğimiz oyunların çevrimiçi oyun desteğinden mahrum kalacağı anlamına geliyor. Ancak bu oyunları çevrimiçi oynayabilmek için hala birkaç ay zaman var.

Açık konuşmak gerekirse EA’nın kararı, pek çok oyuncuyu etkilemeyecek. Çünkü sunucuları kapatılacak oyunlar oldukça eski ve oyuncu sayısı da muhtemelen oldukça düşük. Hal böyle olunca da şirket, sunucuları kapatacak ve tasarruf etmiş olacak. Peki hangi oyunlar bu karardan etkilenecek?

İşte EA’nın sunucularını kapatacağı oyunlar:

  • Command & Conquer 3: Tiberium Wars
  • Command & Conquer: Kane’s Wrath
  • Command & Conquer: Red Alert 3
  • Mercenaries 2: World in Flames

Sizlerin de görebileceği gibi EA’nın fişini çekeceği oyunlar oldukça eski. Yukarıdaki listede yer alan en genç yapım bile 14 yaşında. EA’nın yapacak pek de bir şeyinin kalmadığını söyleyebiliriz.

Edinilen bilgilere göre yukarıdaki oyunlara ait sunucular, 9 Kasım 2022’de kapatılacak. Oyuncular, o tarih itibarıyla oyunların sadece tek oyunculu modlarına ulaşabilecekler. Ayrıca bu oyunlara ilişkin çevrimiçi başarımlar da 9 Kasım itibarıyla geçersiz olacak

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.