Dynamic Island ilk defa resmi olarak bir Android telefonda!
0

Dynamic Island ilk defa resmi olarak bir Android telefonda!

Paylaş

Apple’ın iPhone 14 Pro modelleri ile hayata geçirdiği Dynamic Island özelliği oldukça merak uyandırdı. Bu arayüzün Android telefonlar tarafından da kısa süre içerisinde benimsenmesini beklerken ilk adım Realme’den geliyor.

Realme, ‘Mini Capsule’ ile iPhone taklidi yapıyor

Dynamic Island benzeri arayüzlerin kısa süre içerisinde Android telefon üreticileri tarafından da kullanılmasını bekliyorduk. Bu özellik ile ilgili ise şimdiye kadar birçok iddia ortaya atılmıştı. Realme C55 modeliyle birlikte sonunda Dynamic Island özelliği ilk defa resmi olarak sunuluyor.

Realme C55, 7 Mart tarihinde piyasaya çıkacak. Yeni akıllı telefon hakkında çoğu bilgi internete sızdırılmış olsa da markanın Endonzya websitesi telefonun listelenmesi ile resmiyet kazanmış oldu. Bu listeleme ile birlikte Realme C55’te kullanılan Dynamic Island benzeri sistem de kesinleşmiş oldu.

Mini Capsule adı verilen sistemi tıpkı Apple’ın Dynamic Island özelliği gibi çalışıyor. Markanın yeni etkileşimli arayüzü bildirimleri, telefonun şarj durumunu, veri kullanımının yanı sıra gerekli adım sayısı ve yürüyüş mesafesini de kullanıcısına sunacak.

Realme C55, Helio G88 işlemciden gücünü alacak. Android 13 tabanlı Realme UI 4.0 ile bizleri karşılayacak olan telefonda 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip versiyon giriş seviyesini oluşturacak. Telefonun 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip bir versiyonu daha bulunacak.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın