dynabook x serisini yeni port g x40 k ile guclendirdi vNZZcDJ2
dynabook x serisini yeni port g x40 k ile guclendirdi vNZZcDJ2

Dynabook, X Serisini Yeni Portégé X40-K ile Güçlendirdi

Dynabook, günümüz esnek çalışanlarının ihtiyaçlarını karşılayan ve tasarım kalitesi sunan 14 inçlik yeni Portégé X40-K modeliyle iş amaçlı ürün yelpazesini genişletti. X40-K modeli, Dynabook’un her geçen gün artan kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik inovasyonlar sunmaya olan bağlılığının göstergesi olarak bir dizi ileri düzey mobilite özelliği sunuyor.

Dynabook Europe GmbH Başkanı Damian Jaume, “Dynabook’un üst düzey X Serisi cihaz serisine eklenen X40-K modeli, mobil bilgi işlemde en iyiyi elde etmeye yönelik çabalarımızın bir göstergesi olarak büyük önem taşıyor. Yeni Portégé X40-K, gelişmiş bağlantı, performans ve iş birliği özelliklerini şık bir alüminyum kasada bir araya getirerek, nerede olurlarsa olsunlar çalışanlar için mükemmel bir araç seti sunuyor” dedi.

En son 12. nesil Intel® Core™ işlemcilerle desteklenen ve Windows 11 Pro ile birlikte gelen Portégé X40-K, günümüz hibrit çalışanları için yol arkadaşı olmasını sağlayan bir dizi bağlantı seçeneğine sahip. İki Thunderbolt 4 bağlantı noktasının yanı sıra bir adet HDMI 2.0 bağlantı noktası, ilave USB-A 3.2 bağlantı noktaları, LAN ve bir adet Micro SD yuvası sayesinde kullanıcılar, aynı anda harici ekran kullanabiliyor, bilgisayarı şarj edebiliyor ve veri aktarımı yapabiliyor. Ayrı bir AC güç yuvası ikincil bir şarj yöntemi sağlayarak, her iki Thunderbolt 4 bağlantı noktasının özgürce kullanılabilmesine olanak tanıyor.

Her zamankinden daha hızlı olan model, hareket halindeyken gelişmiş, parazitsiz bağlantı için Bluetooth 5.2’nin yanı sıra en son Intel® AX211 2×2 Wi-Fi 6E kablosuz ağ teknolojisine sahip. X40-K, Intel® Iris® Xe grafik performansı için iki SO-DIMM yuvasında yapılandırılabilen 32 GB’a kadar DDR4 3200 MHz bellek kapasitesi sunuyor.  Bu, daha hızlı aktarım hızları için en son Gen 4 standardını kullanan 1 TB’a kadar SSD seçenekleriyle daha da güçleniyor.

Portégé X40-K’nin kolayca erişilebilen ve tamamen yeni yapay zeka ile zenginleştirilen ses donanımı ve yüz tanıma özellikli HD kamerası, çalışanları uzaktan iş birliği için ideal araçlarla destekliyor. Yapay zeka destekli Realtek ses çözümü, belirli arka plan seslerini engelleyen gürültü azaltma özelliği sağlayarak kullanıcının sesinin karşı tarafa mükemmel bir şekilde iletilmesine olanak tanıyor. Yapay zeka destekli kamera ise kusursuz bir video deneyimi için aydınlatma düzeltmesi ve yüz çerçevelemesine yardımcı oluyor. Çalışanlar, platformdan bağımsız bir dizi akıllı arka plan gizleme seçeneğiyle çevrelerini gizli tutabiliyor. Bu özellik kamera düzeyinde olduğundan, standart dışı bir video konferans uygulamasının kullanılması gerektiğinde bile gizlilik korunuyor.

Ürünün alüminyum kasası, üst düzey bir görünüm ve his sağlayan keskin koyu mavi (Dark Tech Blue) kaplamasıyla kalite ve uygun fiyat arasında mükemmel bir denge kuruyor. Kabartma mat gümüş Dynabook logosu, hem kapakta hem de dokunmatik yüzeyde elmas kesimli çerçevenin yanı sıra üst düzey görünüm sağlayarak lüks bir dokunuş katıyor.

X40-K’nin sofistike görünümü ve hissi, pratik ve dayanıklı bir yapı ile eşleşiyor. 3 taraftan da dar çerçeve, boyut veya taşınabilirlikten ödün vermeden ekran kapasitesini en üst düzeye çıkarıyor. Yalnızca 17,9 mm kalınlığa ve 1,46 kg ağırlığa sahip ultra ince ve tutması kolay cihaz, hareket halindeyken çalışmaya tam anlamıyla hazır. Alçaltılmış çerçevesiz klavyesi sayesinde parlama önleyici ekranı, kapak kapalıyken klavye kirlerinden korunuyor. Büyük bir ustalıkla tasarlanan soğutma sistemi, sıcak ve soğuk havayı ayırmak için son derece sessiz iki adet fanı ve dış kısımda lastik ayak kullanıyor.

Yenilikçi anotlama işlemi, günlük sıyrıklara ve çizilmelere karşı koruma sağlayan keskin bir metalik yüzey sağlarken sıvı dökülmesine karşı dayanıklı klavye, hibrit çalışmanın aşınma ve yıpranma zorluklarını karşılamak üzere tasarlanan cihaza daha fazla koruma ekliyor. 180 derece açılabilen X40-K, iş birliğini kolaylaştırıyor ve kullanıcıların iş arkadaşlarıyla bilgileri kolay ve verimli bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyor.

Sağlamlığı özenle yapılmış MIL STD 810H testleri ile özenle test edilen cihaz, Dynabook’un kalite ve güvenilirliğe olan bağlılığını tescilliyor. Portégé X40-K aynı zamanda Dynabook’un benzersiz Güvenilirlik Garantisi (Reliability Guarantee) ile birlikte geliyor. Cihazın bir yıllık garanti süresi içinde bozulması durumunda müşteriler ücretsiz onarım ve tam para iadesi hakkına sahip oluyor.

Güvenlik ön planda olarak tasarlanan Portégé X40-K, Microsoft’un Secured-core cihaz gerekliliklerini karşılıyor. Yüz tanıma, parmak iziyle kimlik doğrulama ve Trusted Platform Module (TPM) 2.0 ile bir araya getirilen Dynabook’un özel BIOS’u, artan tehditlere karşı güçlü bir koruma sağlıyor. Web kamerası kapağı, güvenlik kilidi yuvası ve isteğe bağlı akıllı kart okuyucunun eşlik ettiği Portégé X40-K, kullanıcılara hem gizlilik hem de koruma sağlıyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.