dying light 2 steamde 169 bin es zamanli oyuncuya ulasti u5d9kxrj
dying light 2 steamde 169 bin es zamanli oyuncuya ulasti u5d9kxrj

Dying Light 2, Steam’de 169 Bin Eş Zamanlı Oyuncuya Ulaştı

Techland’in yeni açık dünya zombi oyunu Dying Light 2: Stay Human bugün itibarıyla çıktı. Oyun, Steam’deki eş zamanlı oyuncu sayılarına göre PC platformunda çok iyi performans gösteriyor. Oyuncu verilerinin herkese açık olduğu Steam’de, Dying Light 2’nin lansman gününde 169.287 eş zamanlı oyuncu rekoruna ulaştığı görülüyor.

Bu eş zamanlı oyuncu sayısı, Dying Light 2’nin Steam’in oyuncu sayılarına dayalı en büyük beşinci oyunu olmasını sağladı. Bu alanda Dying Light 2’nin önünde ise oynaması ücretsiz oyunlar Apex Legends, PUBG Battlegrounds, Dota 2 ve CS:GO bulunuyor.


Karşılaştırma için 2015 yılında piyasaya sürülen ilk Dying Light oyununun, tüm zamanlarda 45.876’lık en yüksek eş zamanlı oyuncu rekoruna sahip olduğunu hatırlatalım. Bu açıdan baktığımızda, Dying Light 2’nin serinin ilk oyunundan çok daha iyi bir çıkış yaptığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Dying Light 2: Stay Human, PlayStation ve Xbox konsollarında da mevcut, ancak bu platformlar için oyuncu verileri mevcut değil. Bu arada Techland’in yeni oyununun Nintendo Switch versiyonunun bu yıl içinde geleceğini de belirtelim.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.