dying light 2 en az 5 yil boyunca icerik guncellemesi alacak KU7pK71c
dying light 2 en az 5 yil boyunca icerik guncellemesi alacak KU7pK71c

Dying Light 2, En Az 5 Yıl Boyunca İçerik Güncellemesi Alacak

Oyun geliştiricisi Techland, Dying Light 2 için piyasaya sürüldükten sonraki ilk beş aylık yol haritasını gösteren ve önümüzdeki beş yıllık planları kabataslak bir şekilde gözler önüne seren bir paylaşım yaptı.

Dying Light 2 için planlanan çıkış sonrası içerik güncellemelerinin ilki, Şubat ayı içerisinde yayımlanacak olan ve oyundaki gruplardan ilham alınarak tasarlanan bazı kıyafetleri içeren bir dizi ücretsiz DLC olacak.

Mart ayı içerisinde oyuna bir dizi meydan okuma eklenecek. Nisan ayında “Mutasyona Uğramış Enfekte” adı altında bazı etkinlikler başlayacak. Mayıs ayı içerisinde ikinci bir meydan okuma serisi oyuna eklenecek.

Nihayet Haziran ayında ise oyunun ilk hikaye DLC’si oyuncuların beğenisine sunulacak. Bununla birlikte Techland’in yaptığı paylaşımda, oyun için ikinci bir hikaye DLC’sinin daha planlandığı görülüyor. Ancak ikinci hikaye DLC’sinin ne zaman çıkarılacağına dair bir bilgi paylaşılmamış. Ayrıca tahmin edebileceğiniz gibi, hikaye DLC’lerinin ücretli olacaklarını olacaklarını da belirtelim.

Dying Light 2 için beş yıldan uzun bir süre içerik desteği sağlanacağının belirtildiği bu paylaşımda, bu zaman dilimi içerisinde oyuna yeni silahlar, düşmanlar, hikayeler, etkinlikler ve ücretsiz ve ücretli DLC’lerden meydana gelen çok sayıda içeriğin ekleneceği ifade ediliyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.