DLSS Performansını Artıracak Önemli Bir Güncelleme Geliyor
0

DLSS Performansını Artıracak Önemli Bir Güncelleme Geliyor

Paylaş

CES 2023’te RTX 4000 Serisi Mobil GPU’ları ve RTX 4070 Ti masaüstü ekran kartını duyuran NVIDIA, DLSS 3 teknolojisinin geleceğine ilişkin bazı açıklamalar yaptı. Şirketin açıklamalarına bakılırsa bu çeyreğin sonlarına doğru DLSS’e yönelik bir büyük güncelleme geliyor.

GPU devi, DLSS, DLAA ve yeni DLSS 3 Frame Generation teknolojisini birden fazla oyunda iyileştirmek için yakında yeni güncellemelerin kullanıma sunulacağını söylüyor. En önemlisi ise bu avantajlar yalnızca DLSS 3 oyunlarıyla sınırlı kalmayacak, tüm GeForce RTX oyuncuları için geçerli olacak. Yani daha eski RTX 2000 ve RTX 3000 serisi ekran kartlarına sahip olanlar da son güncellemenin getirilerinden faydalanabilecek. İşte beklenen bazı yenilikler:

  • Frame Generation için oyun motoru verilerinden daha iyi yararlanan, hızlı hareket sırasında kullanıcı arabirimi kararlılığını ve görüntü kalitesini iyileştiren yapay zeka ağ geliştirmeleri.
  • DLSS Super Resolution Ultra Performans modu için güncellenmiş yapay zeka ağı, ince ayrıntı kararlılığını ve genel görüntü kalitesini iyileştiriyor.
  • NVIDIA DLAA için görüntü kalitesini iyileştiren, gölgelenmeyi azaltan ve yüksek kontrastlı senaryolarda kenar yumuşaklığını iyileştiren güncellenmiş bir yapay zeka ağı yolda.

NVIDIA ayrıca Cyberpunk 2077’de çalışan orijinal DLSS 3 ile bu çeyreğin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan son sürüm arasındaki farkları gösteren bir karşılaştırma yaptı:

Yeşil ekibe göre bu son güncellemeden yararlanacak ilk oyunlar Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt (yeni nesil güncelleme ile) ve Portal with RTX olacak. Güncelleme oyun içi yamalar ve ayrıca NVIDIA’nın Game Ready sürücüleri aracılığıyla sunulacak.

DLSS 3 Desteği 50 Oyuna Ulaşıyor

Son olarak, desteklenen ve yakında destek alacak oyunların toplam sayısı 50’ye çıkıyor:


DLSS 3 desteği alacak oyunlar.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın