Diablo IV, Game Pass’e Asla Gelmeyebilir
0

Diablo IV, Game Pass’e Asla Gelmeyebilir

Paylaş

Oyun dünyasının köklü aksiyon RPG serilerinden birisi olan Diablo, bu seriyle büyüyen ya da geç de olsa seriyi keşfeden hemen hemen her oyuncu için oyun dünyasının yapı taşlarından birisi olarak görülüyor. Keza Blizzard’ın yeni oyunu Diablo IV de pek çok oyuncusunun bir an önce oynamak istediği oyunlar arasında geliyor.

Ancak önümüzdeki aylarda çıkması beklenen oyun, Microsoft Activision Blizzard’ı satın alsa bile hiçbir zaman Game Pass’e gelmeyebilir. Nedeniyse bir hayli üzücü.

Oyunun yapısı Game Pass sistemine uygun değil

Milyonlarca oyuncunun beklediği Diablo IV2ün yapımcı firması olan Blizzard’ın Genel Müdür Rod Fergusson, oyunun beta sürecine ilişkin açıklamasında serinin hayranlarına kötü haberi verdi. “Diablo IV ve Wolf Pack yavru kurdumuz (oyundaki bir özellik) hakkındaki heyecanı görmek harika. D4’ün Game Pass’te olup olmayacağı hakkında bazı sorular alıyoruz ve bunun için bir planımızın olmadığını size bildirmek istiyorum. 17 Mart’ta başlayacak Beta Erken Erişim hafta sonu boyunca Sanctuary’de görüşmek üzere!” ifadelerini kullanan Fergusson, oyunun Game Pass’e gelmeyeceğini açıklamış oldu.

Sektördeki bazı kaynaklara göre Blizzard ve Microsoft, satın alım gerçekleşse bile oyunu Game Pass’e eklemek istemiyor. Bunun en büyük sebeplerinden birisi oyunun çok oyunculu bir yapısının olması ve bu nedenle oyunun satışlarından ciddi bir para kazanılacak olması. Yani iddialara göre bütün konu para.

Buna ek olarak Diablo oyuncularının büyük bir çoğunluğunun binlerce saat sadece Diablo oynadığı da hemen hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Game Pass ise oyuncuların birden fazla oyun oynaması ve her oyunu deneyimlemesi üzerine kurulu bir sistem. Yani özetle Game Pass sistemi ve Diablo birbirine tamamen zıt düşüyor.

17-20 Mart tarihlerinde erken erişime açılacak oyunun Haziran ayındaysa piyasaya sürülmesi bekleniyor. Oyunun fiyatlarıysa cep yakan türden.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın