Dev şirketler en büyük oyun etkinliğini pas geçiyor!
0

Dev şirketler en büyük oyun etkinliğini pas geçiyor!

Şub 01 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Oyun dünyasının en büyük organizasyonlarından biri olan Electronic Entertainment Expo ya da bir diğer adıyla E3, aradan geçen dört yılın ardından yeniden bizlerle olmaya hazırlanıyor. Bu yıl Haziran ayında yapılması planlanan etkinliğin içeriği de şekillenmeye başladı.

Microsoft, Sony ve Nintedo E3 2023’e katılmıyor

Pandemi nedeniyle uzun zamandır gerçekleştirilemeyen fuarın 2023 yılı ile birlikte büyük bir geri dönüşe imza atması bekleniyordu. Ancak dev şirketlerden bazılarının fuara katılmayacağına yönelik iddialar bu olumlu havayı bozacak gibi görünüyor.

Yapılan iddialara göre Microsoft, Sony ve Nintedo, E3 2023 etkinliğine katılmayacak. Oyun dünyasının en etkili isimleri olarak nitelendirebileceğimiz bu şirketlerin organizasyona katılmaması şirketlerin artık bu tür organizasyonlara ilgisini kaybettiğini gösteriyor. Çünkü geçtiğimiz süreçte şirketler kendi etkinliklerini oluşturmaya başladı.

Bilindiği gibi E3 etkinliğinde dünya genelinden birçok büyük şirket katılıyor. Şirketlerin en son çalışmalarını ortaya koydukları etkinlik, oyun severler için büyük bir heyecan kaynağı oluşturuyor. 4 yıllık aranın ardından yeniden fiziksel olarak gerçekleştirilecek olan etkinlik büyük bir merakla bekleniyordu. Önde gelen oyun konsolu üreticilerinin organizasyona katılamayacak olması ise bu etkinliğe büyük oranda gölge düşürebilir.

Henüz şirketlerden bu konuda hakkında ise bir açıklama yapılmış değil. Diğer yandan Electronic Arts, Ubisoft, Paradox Interactive ve Sega gibi büyük şirketlerin ise 13-16 Haziran tarihleri arasında Los Angeles’ta düzenlenecek olan etkinliğe katılması bekleniyor.

Aradan geçen dört yılın ardından E3 2023’ün büyük bir şölene sahne olması bekleniyordu. İddiaların doğru çıkması durumunda organizasyonun bundan nasıl etkileneceğini ise hep beraber göreceğiz. Peki siz büyük markaların E3 2023 etkinliğine katılmayacak olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın