Crysis 2 İnceleme
0

Crysis 2 İnceleme

Tem 16 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Crysis 2 İnceleme

Crysis 2 İnceleme

Crysis 2 İnceleme

İlk oyundaki hikayeyi hatırlıyorsunuz. Crytek ile EA Games bu konuda sanırım bayağı bir uğraşmış olsa gerek ki, oyunu farklı bir boyuta taşımayı başarmışlar. Crysis 2 İnceleme yazımla buna değineceğim.

2011 yılına gerçekten damgasını vuran devrim niteliğinde bir oyun ortaya çıkartmayı başarmışlar. Grafikler konusunda, oyun içi silahlar konusunda ise gerçekten büyük bir değişimle birlikte karşımıza çıkıyor Crysis 2. Tabi ki yine Türkçe dil seçeneği ile seslendirmesi ile birlikte.

Crysis 2 İnceleme

Crysis 2 : Oyunda aksiyon had safhada olacak.

Sanırım grafik konusunda da öncü olmayı başararak, yine Benchmark programlarında yer almayı başardı performans konusunda. Bir çok son kullanıcı ekran kartları için performans kriteri olarak da sanırım bir süre de yerini koruyacak.

Çünkü oyunlara yeni platform olarak devrim niteliğindeki Crytek Engine 3D motoru gerçekten yeni nesil ekran kartlarını zorlar nitelikte bir performans ölçümü sunuyor.

Bu da oyuna verdiğiniz para ile bir bakıma da ekran kartınızın da performansını ölçmüş oluyorsunuz. Eğer ki sisteminiz yeterli değilse de bunu da açıkça ortaya koyuyor. EA ile Crytek işbirliği gerçekten akılcı bir pazarlama stratejisi de başarıya olan en büyük etken.

Crysis 2 İnceleme

Crysis 2 : Grafikler gerçekten bir devrim niteliğinde.

Hikaye olarak ele alırsak oyunda bu sefer dünya son demlerini yaşarken, bizler de özel harekat grubundan görevi devir teslim şeklinde geri alıyoruz. Tabi düşman kuvvetlerine ek olarak uzaylıların da askeri birlikleri ve özel savaş gemileri de var.

Bu da aksiyon ortamının daha da şenlenmesi anlamına geliyor. Yine bize özel yeteneklerimizle de tümünün üstünden gelmeyi başarmak çabasında oluyoruz.

Ortam modellemeleri gerçekten güzel, savaş sahneleri de iyi düşünülmüş. Tabi bazen yapay zeka da sizi zorluyor. Bu yüzden de stratejinizi iyi belirlemeniz gerekecek.

Oyunda bir çok karakterin özellikleri de mevcut.

Her şeye rağmen ilk çıkış fiyatı çok düşük de olsa, Aral’ın el attığı platform Steam de 10-15 TL lerde iken şimdiki fiyatı ( 4 yıl eski bir oyun olsa da ) 49,00 TL civarlarında. Şimdi sizlere soruyorum; Aral Steam ile görüşme yaptıktan sonra, teknoloji marketlerde bu oyun 10-15 TL iken ve aynı şekilde Steam de indirimlerle birlikte ilk ve sonraki serilerin fiyatı 10-15 TL iken, ne oldu da bu oyunun fiyatı 49,00 TL oldu ?

Şu an bile sanırım teknoloji marketlerde fiyatı hala Aral etiketi ile 10-15 TL civarında kutulu CD formatında satılırken, Steam’de 49,00 TL ye çıkan fiyat sizce kimin menfaatine olmuş olabilir ? Ticari kaygıları yüzünden oyun severlere yapılan bu haksızlığın adına kazık denmez mi ?

Patlayıcılar.

Bırakın yakanızı oyun piyasasından ey Yahudi patronlu karteller! Yıllarca korsana hayır diye yaptığınız platformlarda, medyada, sosyal medya da, oyun severlere berbat ve şişirilmiş demoları iteleyerek, oyunla uzaktan yakından alakası olmayan, kısıtlı şeyleri öne sürüp, sonrasında berbat oyunları güzel gibi gösterdiniz.

Şatafatlı oyun videoları yaparak, hüsrana mahkum oyunları yüksek fiyatlara sattınız, sattırdınız! Biraz aklınız varsa düşünün; Eğer ki oyun sever biri sizden ürün almıyor ve fiyatı konusunda da daha kaliteli olan Steam platformundan alıyorsa, müdahale etmeniz bu anlamda ne satış konusundaki şeffaflık kuralına, ne de rekabet hukukuna uygundur.

Yıllardır Aral’dan oyun almadım, almayacağım, çevremdeki insanlara da aldırtmayacağım!

Çok detaylı silah modellemeleri mevcut.

Velhasıl kelam, eğer ki oyunu alıp oynamak istiyorsanız kaçırmayın derim. Fakat sakın cd kutulu versiyonunu almayın! Sebebi ise cd arızalandığında ( malum cd lerin artık ömürlerinin çok uzun olmadığını herkes biliyor! ) distribütör firmaların cevabı nedense ; “Maalesef bu konuda size yardımcı olamıyoruz” oluyor.

O sebeple hem güncel oyun için, hem de verdiğiniz paranın hakkını cd gibi ömrü kısa medyalara harcamadan, istediğiniz yer yerden hesabınıza girerek indirip, oyununuzun zevkine bakabilirsiniz.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.