CoinMarketCapte Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata

CoinMarketCap'te Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata
CoinMarketCap'te Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata

CoinMarketCapte; Geçtiğimiz sene Binance tarafından satın alınan ve kripto para piyasasının en yoğun takip edildiği platformlardan olan CoinMarketCap, bu akşam saatlerinde enteresan bir sorun ile sosyal medyanın gündemine oturdu. Platformda listelenen kripto paraların değerleri, piyasa değerinin çok çok üstünde görüntülendi.

Neden kaynaklandığı bilinmeyen durum hakkında kısa süre sonra CoinMarketCap cephesinden açıklama geldi. Ancak açıklama, durumun neden yaşandığına yönelik net bir bilgi vermedi.

Açıklama öncesi kullanıcılar ‘kısa süreliğine milyarder’ oldu:

CoinMarketCap'te Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata
CoinMarketCap’te Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata

Platform, durumun neden yaşandığına yönelik bilgi vermezken ‘sebebi araştırdıklarını ve daha fazla bilgi edindiklerinde bir güncelleme ile durumu bildireceklerini’ ifade ettiler.

Durumun yaşanması sonrası pek çok kullanıcı, ellerindeki kripto varlıkların gerçek dışı görüntülenen değerleri sebebiyle kısa süreliğine ‘milyarder’ oldu. Hesaplarındaki yüksek miktarları gören kullanıcılar durumu sosyal medyada paylaştı. Kimi kullanıcılar, artan bakiyenin sonrasında düşürüldüğünü belirtti.

Sosyal medyada konuyla ilgili yapılan bazı paylaşımlar:

CoinMarketCapte Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata
CoinMarketCapte Kısa Süreliğine Milyarder Eden Hata
Kısa süreliğine de olsa açıklama hızlıca gelmiş. Sonuçta bu tarz durumlar zaman zaman sunucu kısmında oluşabilecek hatalar nedeniyle kısa süreli olmakta.
Müşteri tarafında ise bu tarz sorunlar ciddi olmamakla birlikte genelde hızlıca çözümü site yöneticileri ve şirket mühendisleri müdahale ederek girebiliyorlar.
Bu da sıkıntısız bir müşteri deneyimi konusunda verilen hizmetin kalitesini ortaya koymakla birlikte umarız ileride büyük bir sıkıntı yaşamazlar.
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.