coachella muzik festivali nft koleksiyonuyla bilet satacak ihy2JhAQ
coachella muzik festivali nft koleksiyonuyla bilet satacak ihy2JhAQ

Coachella Müzik Festivali NFT Koleksiyonuyla Bilet Satacak

Çoğumuzun Şeyma Subaşı sayesinde varlığından haberimizin olduğu Coachella, Kaliforniya’da düzenlenen bir müzik festivali. Bu yılki festivalde de Sweedish House Mafia, Doja Cat, Big Sean ve birçok isim daha sahne alacak.

Festival alanı ve konserler her ne kadar harika görünse de malesef ki bilet fiyatları oldukça yüksek. Her yıl binlerce katılımcının olduğu ve aynı anda birden fazla sanatçının sahne aldığı festival bu kez Şeyma Subaşı’nın paylaşımlarıyla değil; NFT dünyasına attığı adımla gündemde.

NFT satın alarak ömür boyu Coachella biletine sahip olabilirsiniz

Festival, FTX tarafından inşa edilen NFT koleksiyonunu 4 Şubat’ta satışa sunmaya hazırlanıyor. Koleksiyonun içinde 10 NFT’lik bir Coachella Keys Collection’da yerini alıyor. Bu 10 NFT’lik koleksiyona açık artırmayla sahip olan kişiler ise ömür boyu festival bileti ve Coachella tarafından üretilen sanal deneyimlere sonsuza kadar erişime hak kazanacak. NFT sahipleri festivali en önden izlemek ve ünlü şeflerin özel menülerini yemek gibi bir çok ayrıcalığa daha sahip olacak.

Dijital para piyasası ve sanal dünyanın her geçen gün daha da büyüdüğüne şahitlik etmeye devam ediyoruz. Bununla birlikte festivallerin de NFT dünyasına adım atmaları beklenilen bir şeydi. Umuyoruz ki bu sene Şeyma Subaşı Coachella biletini almıştır böylelikle biz de gitmiş kadar oluruz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.