btcturk coktu mu btcturk erisim sorunlari j6RmgKFS
btcturk coktu mu btcturk erisim sorunlari j6RmgKFS

BtcTurk Çöktü Mü? BtcTurk Erişim Sorunları

Yerli kripto para borsası BtcTurk erişim sorunları ile karşı karşıya. Kullanıcılar BtcTurk’e 23 Ocak 2021 saat 21:00 sularıdan beri erişim sağlayamıyor. BtcTurk tarafından yaşanan sorunun neden kaynaklandığı paylaşıldı.

BtcTurk’ten Erişim Sorunları Hakkında İlk Açıklama

BtcTurk resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada yaşanan erişim sorunun Microsoft Azure kaynaklı olduğu belirtildi. Şirketin tam açıklaması şu şekilde:

“Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.”

BtcTurk kullanıcıları hesaplarına erişim sağlayamadıkları için sosyal medya hesapları üzerinden şikayetlerde bulunmakta. Yaşanan erişim sorunun ne zaman düzeleceği henüz bilinmezliğini koruyor. BtcTurk’ün internet sitesinde şu görsel yer alıyor:

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.