Brink İnceleme
0

Brink İnceleme

Tem 17 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Brink İnceleme

Brink İnceleme

Brink : Farklı karakterler ile savaşa hazır olun.

Bir çoğumuz 1990’ların sonuna doğru Counter Strike adlı oyunu duymuşuzdur. Brink İnceleme ile değineyim.

Valve firması tarafından Sierra işbirliği ile yapılan oyun, ilk zamanlarda çıktığında bedavaydı. Fakat bu oyundan sonra bir çok oyun firması da çevirim içi oyun platformlarının yeni trend olduğunu gördüler. Tüm yapımlarını da bu rotasyonda şekillendirmeye başladılar.

Yalnız bir çoğunun gözünden kaçan şey ise bu oyunların teknolojiyle birlikte geliştirilebileceği idi. Valve firmasının başını çektiği çevirim içi takım çatışması türü oyunlar, 1990’ların sonundan ta ki 2008 yılına kadar tekel gibi görünse de bu başarıyı hep elinde tuttu.

Şu an bir çok farklı türü bulunan ve geliştirilmeye devam edilen Counter Strike oyunu ise dünyada hala bir çok oyun sever tarafından beğenilerek oynanmakta.

Brink İnceleme

Brink : Karşılıklı çetin savaşlar sizleri bekliyor.

Yalnız, ben ve benim gibi oyun severler için, genelde çok fazla çocuk denilecek oyuncuların da olmadığı bir platform üzerinde, grafikleri, müzikleri ve oyun içi silahlarıyla birlikte karakterlerin farklı olduğu bir platform üzerinde oynamak açıkçası daha da heyecanlı oluyor.

Tabi ki herkesin bu anlamda algısı, düşüncesi farklıdır, sonuçta her yiğidin farklı bir yoğurt yiyişi vardır. Bu anlamda farklı bir ufka yer açan Brink gerçekten faklı bir oyun atmosferi ile geliyor karşımıza.

Grafikleri Valve firmasının yaptığından daha farklı, daha stabil, daha geniş bir harita üzerinde geçmekte.

Belirli bir hikayesi de var Counter Strike’dan farklı olarak. Bildiğiniz üzere Counter Strike’da terörist ve savunma gücü olarak iki farklı birim mevcuttu. Fakat bu oyunda ise yine bu şekil bir ayrım olsa da, daha farklı özellikleri olan karakterlere de bürünmeniz mevcut. Mesela bir kişi sıhhiyeci, bir kişi asker, bir kişi mühendis olarak yer alabiliyor oyunda.

Brink İnceleme

Brink : Takım oyunu her şey demektir!

Oyunun tüm haritaları bire bir farklı durumlarda savunma ve çatışma durumuyla hareket etmenize olanak sağlıyor. Bu da hep aynı ortam içerisindeki bir döngüye takılı kalmadan, belirli görevleri yaparak da kapışma maçlarını kazanıyorsunuz. Tabi her zaman sıcak çatışma içerisinde yer alacağınızı da unutmayın.

Tabi çevirim içi oyun modunda da ne yazık ki her daim partnerinizi de vurmak gibi bir şey söz konusu ( Friendly Fire ). Oyunun sunucularında oynarken dikkatli olmanız gereken en büyük etmenlerden biri de gereksiz yere ateş etmemeniz. Çünkü o anda sizin takımınızdan olan bir arkadaşınız geçiyorsa, vurma ihtimaliniz de o kadar yüksek.

Tabi oyunun karakter geliştirmelerinin yanı sıra Steam üzerinden oynadığınız süre içerisinde de başarımları mevcut. Emin olun çok zor başarımlar değil bunlar. Her silaha göre farklı geliştirmeler, aldığınız tecrübe puanına göre de farklı giysi ve zırh geliştirmelerini de yapmanız mümkün. Bu konuda ise Valve’in oyunu karşısında başarıyla sıyrılıyor.

Her an her şey olacakmış gibi düşünün.

Oyunda 8-16 kişilik çevirim içi oynayabileceğiniz sunucular mevcut. Tabi geneli Avrupa sunucusu olsa da, tavsiyem eğer ki çevrenizde bu tür oyunlara merak salan ve başarılı olan arkadaşlarınız var ise, bir takım oluşturup en azından Avrupa sunucularında yerinizi almanız.

Sebebi ise oyunun adı çok reklam yapılmadığından az duyulsa da, özellikle Macar sunucularında Türk oyunculara da ayrı bir sempati duyuyorlar. Sakın ama sakın Counter Strike ile bu oyunu karıştırmayın!

Düşmanlarınıza sakın acımayın!

Eğer ki çevirim içi oyunları seviyorsanız, çevrenizde bu tür oyunlara yatkın arkadaşlarınız var ise, stres atmak için gerçekten biçilmiş kaftan. Sadece oyun olarak baktığınızda da, herşeyin bir amacı var prensibi ile tek başınıza da oynadığınızda büyük keyif alacağınız bir oyun Brink.

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.