bomba iddia amazon electronic artsi ea satin aliyor Rn8VHVAd
bomba iddia amazon electronic artsi ea satin aliyor Rn8VHVAd

Bomba İddia: Amazon, Electronic Arts’ı (EA) Satın Alıyor!

Oyun dünyasının gelişimiyle birlikte dünyanın en büyük şirketleri de bu dünyaya katılarak pek çok stüdyo ya da yayıncı ile ortaklık kurmuştu. Bazı devlerse doğrudan bu şirketleri kendi bünyesine katmaya karar vermişti. Her yıl yüz milyarlarca dolar gelir elde edilen bu sektörden bugün bomba bir haber daha geldi.

Bethesda ve Activision gibi devlerin peşi sıra satın alındığı son aylarda boşta kalan EA hakkında büyük bir iddia ortaya atıldı. Oyun sektörü ile medya arasında köprü şirketlerden GLHF’den bazı isimler, Electronic Arts’ın da yakında satın alınacağını öne sürdü. Üstelik iddiaya göre Electronic Arts’ı satın alacak şirket, Amazon olacak.

Amazon, en sonunda teklif sundu

Electronic Arts’ın satılması durumunda kimler tarafından satın alınabileceği daha önce de tartışılıyordu. Bu isimler arasında Apple, Disney ve Amazon ön plana çıkıyordu. Kaynakların aktardıkları bilgilere göre Amazon, en sonunda EA’e satın alım için bir teklif sundu. Fakat bu teklifin detayları henüz açıklanmadı.

Duyuru bugün gelebilir:

GLHF kaynakları, Electronic Arts’ın Amazon tarafından satın alınmasına ilişkin duyurunun bugün geleceğini paylaştı. Öyle görünüyor ki önümüzdeki saatler oldukça heyecanlı geçecek.

En büyük satın alım 69 milyar dolar idi:

Oyun dünyasındaki en büyük satın alım, daha önce Microsoft tarafından gerçekleştirilmişti. Microsoft, bu sektörün en köklü isimlerinden birisi olan Activision Blizzard’ı 69 milyar dolar karşılığında satın almıştı.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.