‘Deprem Kahini’ Frank Hoogerbeets Hakkında Gerçekler!

Neredeyse her büyük deprem sonrasında gündeme gelen “diplomasız gök bilimci” Frank Hoogerbeets, elbette ki aslında bir ‘deprem kahini’ değil. Peki nasıl oluyor da depremleri günler öncesinden tahmin edebiliyor?

Read more

Geçmiş Olsun Türkiye

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve çevre illerde de yıkıma sebep olan 7.4 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybeden yurttaşlarımıza rahmet, milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

Read more

Honor Magic 5, 66W Hızlı Şarjla Geliyor

Honor, Magic 5 modelini duyurmaya hazırlanırken 66W hızlı şarj desteğiyle bir sertifika sitesinde göründü. PGT-AN00 model adıyla görülen telefon kutudan çıkan şarj cihazı aracılığıyla 66W’a kadar kablolu şarjı destekliyor. Bu şarj desteği Magic5 Pro …

Read more

12 Çekirdekli Ryzen 9 7845HX, Apple M2 İşlemcilere Fark Attı

AMD, geçtiğimiz ay rakibi Intel ile birlikte yeni mobil işlemcilerini piyasaya sürmüştü. Kırmızı takımın sunumunda farklı segmentlere ait birçok CPU modeli yer aldı. Premium sınıf dizüstü bilgisayarlara güç sağlayacak olan Dragon Range kod adlı HX …

Read more

Samanyolu Galaksisi’nin En Özel Yıldızlarından Birinin Büyül

Güneş’ten yaklaşık 6500 ışık yılı uzaklıktaki çok özel bir yıldızın sesini dinlemek ister miydiniz? SYSTEM Sounds, bu isteğinizi gerçekleştirdi.

Read more

Samsung Galaxy S23 Plus vs iPhone 14 Plus! Hangisi daha iyi?

Bu içeriğimizde yeni çıkan Samsung Galaxy S23 Plus ile Apple’ın iPhone 14 Plus modelini karşılaştırıyoruz. Peki hangisi daha iyi?

Read more

10.0 Şiddetinde Mega Bir Depremin Gerçekleşmesi Mümkün mü?

Türkiye, depremlere yabancı olmayan ve depremlerle yaşamayı öğrenen bir ülke. Neredeyse her yıl en az iki kez büyük depremin yaşandığı bu coğrafyada ya da dünyanın herhangi bir noktasında bir depremin maksimum kaç büyüklüğünde olabileceğini biliyor musunuz?

Read more

Yeni Bir Buz Formu Keşfedildi: Sıvı Su Gibi Ama Buz

Daha çok dış Güneş Sistemi’nde yer alan buz uydularında yer aldığı düşünülen yeni bir buz türü keşfedildi. Bu buz türü, bildiğimiz standart kristal buzlar yerine sıvı forma daha yakın tozumsu bir yapıya sahip.

Read more

4 yıllık Android telefona güncelleme sürprizi!

3 yıllık Android güncellemesi ve ekstra 1 yıl da güvenlik desteği sağlayan Google, Pixel 4 modelleri için bir sürpriz yapabilir

Read more