blizzard yeni bir warcraft mobil oyunu planliyor wrKgDKQk
blizzard yeni bir warcraft mobil oyunu planliyor wrKgDKQk

Blizzard, Yeni Bir Warcraft Mobil Oyunu Planlıyor

Activision Blizzard, üç aylık kazanç raporunda bir Warcraft mobil oyunu planladıklarını ve bunu bu sene sunmayı hedeflediklerini duyurdu. Basın açıklamasında, “Blizzard, 2022’de Warcraft serisi için önemli ölçüde yeni içerik planlıyor, buna tamamen yeni mobil Warcraft içeriğini ilk kez oyunculara sunmak da dahil.” ifadelerine yer veriliyor. Basın bülteni, yeni oyun hakkında ne zaman daha fazlasının duyurulacağı hakkında ayrıntılara girmiyor.

Bu gelişme, tüketicilerin 2021’de Call of Duty Mobile’a bir milyar doların üzerinde harcama yaptığını ve Candy Crush’ın uygulama mağazası gelir tablolarında devam eden hakimiyetini ortaya çıkaran kazanç raporuyla tam olarak örtüşüyor.

Diğer taraftan, Activision Blizzard’ın bu yıl için Warcraft mobil oyununu planlaması ilginç. Şirket, Diablo mobil oyunu olan Diablo Immortal’ı 2018 yılında duyurmasından bu yana geliştirilmekte ve yine bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu mobil oyunun Diablo Immortal kadar kapsamlı olmaması ve dolayısıyla aynı miktarda geliştirme süresi gerektirmemesi de mümkün.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.