bitcoin agustos ayindan bu yana en dusuk seviyeye geriledi WTebLlFp
bitcoin agustos ayindan bu yana en dusuk seviyeye geriledi WTebLlFp

Bitcoin, Ağustos Ayından Bu Yana En Düşük Seviyeye Geriledi

Kripto para piyasası, son haftalarda dalgalı bir şekilde ilerlemeye devam ederken Bitcoin, son birkaç gündür 42-43 bin dolar seviyelerinde dolaşıyordu. 10 Kasım’da 69 bin dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Bitcoin, o günün ardından başlayan düşüşünü sürdürüyor. Bu gece uyuyup sabah uykusundan kalkan kripto para yatırımcılarıysa muhtemelen kısa süreli bir şok yaşadı.

Dün gün içinde hızlı bir yükseliş sergileyerek 43 bin 300 dolar seviyelerine yükselen Bitcoin, ilerleyen saatlerdeyse bu yükselişini devam ettiremedi. Piyasalardan gelen satış baskısıyla birlikte Bitcoin, gece 00.00’da ani düşüşle 41 bin 300 seviyesine geriledi. Düşüş, bu saatten sonra da gece boyunca hızla devam etti.

38 bin 200 dolar seviyelerini gördü:

Bitcoin, sabah 6 sularındaysa son zamanlarda gördüğü en düşük seviyeye indi. En son 1 Ocak’ta 39 bin 650’ye düşen Bitcoin, bu seviyenin de altına indi. Kripto para birimi, bugün en son Ağustos 2021’de gördüğü 38 bin dolar seviyelerine geriledi. Bitcoin, şu anda en düşük 38 bin 220 dolar seviyesini gördü. Son 24 saatteki düşüş oranıysa %8’e dayandı.

Bitcoin’in bu düşüşüyse elbette sosyal medyada gündeme oturdu. Sosyal medyada yapılan paylaşımlardan bazıları şu şekildeydi:

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.