bir tasarimci nftlerini sergilemek icin sanal galeri acti Gyn1r2OG
bir tasarimci nftlerini sergilemek icin sanal galeri acti Gyn1r2OG

Bir Tasarımcı, NFT’lerini Sergilemek İçin Sanal Galeri Açtı

Bir Tasarımcı, NFT’lerini Sergilemek İçin Sanal Galeri Açtı
Bir Tasarımcı, NFT’lerini Sergilemek İçin Sanal Galeri Açtı
Dijital varlığın benzersiz ve tek olduğunu doğrulayan NFT, dijital sanat eserleriyle birlikte muhteşem bir yükselişe geçti. Akla gelmeyecek derecede saçma seviyeden eşsiz dijital sanatlara her türlü eser, belli bir miktar Ethereum karşılığında alıcılarını buluyor. Bugünse NFT dünyasında nispeten uzun bir süredir bulunan bir sanatçının yeni hamlesiyle karşınızdayız. Amrit Pal Singh isimli bir sanatçı, bugüne kadar toplamda 40 Ethereum, ya da kendisinin bu parayı harcadığı zamanlara göre ortalama 125 bin dolar harcayarak NFT’ler satın aldı. Singh’in amacı bu NFT’leri bir metaverse sergisinde sergilemekti. Şubat ayında kendi sanatını icra eden ve satan sanatçı, iki ay içinde metaverse’te ‘dijital bir arsaya sahip olmanın potansiyelini’ keşfettiğini açıkladı.

NFT’leri için arsa alarak galeri oluşturdu:

NFT : Sergi
NFT : Sergi
32 yaşındaki sanatçı, 2 Ethereum karşılığında Cryptovoxels üzerinden bir arsa satın aldı ve 10 x 18 boyutlarında bir galeri oluşturdu. Galerisine kendi NFT koleksiyonunun adı olan ‘Toy Face Cafe’ ismini verdi. Toplamda 125 bin dolar harcadığı tüm eserleri de galerisinde sergilemeye başladı. Galerisinin ilk katında kendi sanat eserlerini sergileyen Singh, diğer katlarda satın aldığı NFT’leri sergilemeye başladı. Topladığı ve ürettiği NFT’lerle 1 milyon dolardan fazla kazandı: Son 9 ay boyunca Singh, toplam 57 adet NFT satarak 1 milyon dolardan fazla para kazanmayı başardı. Öte yandan NFT’nin geleceğine güvense de bunun riskli bir hareket olabileceğini insanlara ‘kaybetmeyi karşılayabileceğiniz kadar harcamanın’ önemini hatırlatarak anlattı. Kendisinin de bugüne kadar zararına ya da iyi kâr edemediği satışlar yaptığını açıkladı. Öte yandan kendisi, artık metaversete açtığı galeriyle kâr etmeyi hedefliyor. Metaverse ve NFT’nin birlikteliği hakkında geçtiğimiz günler boyunca pek çok yeni haber duyduk. Öyle ki bir dijital arsanın yaklaşık 30 milyon TL’ye, bir yatınsa yaklaşık 8,5 milyon TL’ye satıldığını görmüştük. Bakalım, NFT sektörü gelecekte bizlere daha neler gösterecek..
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.