Bing, 100 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Barajını Aştı
0

Bing, 100 Milyon Günlük Aktif Kullanıcı Barajını Aştı

Paylaş

Bing, sohbet robotu yapay zekasının piyasaya sürülmesinden bir ay sonra günlük 100 milyon aktif kullanıcı barajını geçmeyi başardı. Konuyla ilgili konuşan Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, Bing’in günlük aktif kullanıcılarının üçte birinin arama motoru için yeni olduğunu belirtti.

Mehdi, “Yeni Bing’in bu çekiciliğini, aramanın yeniden icat edilmesinden ve arama + cevaplar + sohbet + oluşturmayı bir deneyimle birleştirmenin benzersiz değer önerisinden kaynaklandığına dair bir doğrulama olarak görüyoruz.” dedi. Microsoft, sayılarda bir artış görmenin yanı sıra, daha fazla insan daha fazla arama yaparak katılımdaki bir büyümenin tadını çıkarıyor.

Görünüşe göre, Bing’in günlük önizleme kullanıcılarının yaklaşık üçte biri sohbet robotu yapay zekasını her gün sorguları için kullanıyor. Ayrıca, tüm sohbet oturumlarının yüzde 15’inde insanlar yeni içerik oluşturmak için Bing kullanıyorlar.

Microsoft, yapay zeka sohbet robotunu bu yılın başlarında Bing’e entegre ederek, arama motoruna Google’a karşı rekabet edebileceği bir silah verdi. Bununla birlikte, Google’ın kendi başına bir sohbet robotu geliştirmeyi planladığını ve geçen ay Bard adlı bir sohbet yapay zekasını tanıttığı hatırlatalım.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın