bedavaya windows kullanmak kripto cuzdaniniz bosaltilabilir N88sc5Oy
bedavaya windows kullanmak kripto cuzdaniniz bosaltilabilir N88sc5Oy

Bedavaya Windows Kullanmak Kripto Cüzdanınız Boşaltılabilir

Bedavaya Windows Kullanmak Kripto Cüzdanınız Boşaltılabilir
Bedavaya Windows Kullanmak Kripto Cüzdanınız Boşaltılabilir

Bedavaya Windows Kullanmak Kripto Cüzdanınız Boşaltılabilir

Windows - Kripto Cüzdanınızı KMSPico ile kaptırabilirsiniz.
Windows – Kripto Cüzdanınızı KMSPico ile kaptırabilirsiniz.
Red Canary isimli siber güvenlik şirketi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Tony Lambert, Windows ve Microsoft Office uygulamalarını yasal olmayan yollarla etkinleştiren tüketicileri ilgilendiren önemli bir açıklama yaptı. Yeni bir kötü amaçlı yazılım keşfedildiğini ifade eden siber güvenlik uzmanı, korsan etkinleştirme aracı KMSPico‘ya entegre edilen bu kötü amaçlı yazılımın kripto para hırsızlığında kullanıldığını açıkladı. KMSPico’yu pek çok kişi bilir. Bu uygulama, Windows işletim sistemi ile Microsoft Office uygulamalarını bedavaya etkinleştirir. Ancak bu durum yasa dışı olmasının yanı sıra çoğu zaman güncellemelerin kapatılması nedeniyle risklidir de. Zira kullanıcı, yaptığı etkinleştirmenin bozulmaması için bilgisayarının güncelleme özelliklerini kapatır. Bu da güvenlik risklerine yol açan bir durumdur. Özetle; zaten büyük tehlikelere gebe olan korsan etkinleştirme aracı, şimdi kripto para hırsızlarının maşası haline gelmiş durumda.

Geliştirilen kötü amaçlı yazılım, tüm bilgilerinizi kaydediyor

Windows - KMSPico
Windows – KMSPico
Siber güvenlik uzmanı, hackerlar tarafından geliştirilen kötü amaçlı yazılımın CryptBot olarak isimlendirildiğini ve bu uygulamanın; tarayıcı çerezleri, kripto para cüzdanları, kredi kartı kimlik bilgileri ile tarayıcılara kaydedilmiş olan tüm bilgilere erişebildiğini ayrıca ekran kaydı alabildiğini söylüyor. Bu da tüm bilgilerin hackerların eline geçmesine yol açıyor. Bu da birkaç yüz lira verip orijinal Windows kullanmak yerine korsan yazılım tercih edenlerin, binlerce dolarlık kripto para yatırımından olabileceği anlamına geliyor… CryptBot’un en tehlikeli özelliği, fark edilemiyor oluşu. Kullanıcı, Windows ya da Office uygulamalarını etkinleştirmek için indirdiği uygulamanın yalnızca KMSPico’dan ibaret olduğunu sanıyor. Ancak durum böyle değil. Hackerlar, arka planda çalıştırdıkları CryptBot ile kullanıcıların kripto para cüzdanlarını boşaltıyorlar. Kullanıcıysa yalnızca etkinleştirme işlemini yaptığını düşünüyor… Korsan yazılımları zaten tavsiye etmiyoruz. Ancak yine de kullanmak isteyen okurlarımızın, bundan sonraki süreçte çok daha dikkatli olmalarında yarar var. Neticede KMSPico, dünyanın en ünlü yasa dışı aktivasyon yazılımlarından bir tanesi ve bu uygulamaya milyonlarca site üzerinden ulaşmak mümkün. Bunlardan hangisinin orijinal hangisinin değiştirilmiş olduğunu anlamak ise pek de mümkün değil…
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.