bddk 5 kisiye suc duyurusunda bulundu xyYMQljH
bddk 5 kisiye suc duyurusunda bulundu xyYMQljH

BDDK, 5 Kişiye Suç Duyurusunda Bulundu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), geçtiğimiz hafta paylaştığı açıklamada döviz kurundaki olumlu havayı manipüle edenler hakkında suç duyurusunda bulunulacağını açıklamıştı. Kurum, bugün bu yönde olabilecek bir haber paylaştı. BDDK, aralarında eski Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz’ın da olduğu beş kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kurum, yaptığı açıklamada beş kişiye dair suç duyurusunun ‘bir bankanın itibarını kırabilecek veya şöhretine ya da servetine zarar verebilecek bir hususa kasten sebep olunamaz ya da bu yolla asılsız haber yayılamaz’ maddesine aykırılık nedeniyle yapıldığını belirtti. BDDK’nın suç duyurusunda bulunduğu beş kişiyse şu şekildeydi:

Yaptıkları paylaşımlar nedeniyle suç duyurusunda bulunulan isimler:

  • Durmuş Yılmaz (Eski TCMB Başkanı)
  • Güldem Atabay (Ekonomist)
  • Burhanettin Bulut (CHP Adana Milletvekili)
  • Emin Çapa (Gazeteci)
  • Selçuk Geçer (Ekonomist)
GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.