battlefield 2042 ucretsiz olabilir E7Yr8FCx
battlefield 2042 ucretsiz olabilir E7Yr8FCx

Battlefield 2042 Ücretsiz Olabilir

Battlefield 2042, her ne kadar iyi bir çıkış yapmış olsa da performans sorunları, deneyim puanı ilerlemesi ve mevcut içerik miktarı sebebiyle oyuncu sayısında azalma yaşıyor. Sektörden Tom Henderson’ın belirttiğine göre Electronic Arts, oyunun performansı nedeniyle fazlasıyla hayal kırıklığına uğradı ve bu nedenle Battlefield 2042’nin içerisine bir tür ücretsiz oynama modelini entegre etmeyi düşünüyor.

GameSpot tarafından paylaşılan habere göre, Tom Henderson bu konuyla ilgili olarak paylaştığı tweet’te, Electronics Arts’ın Battlefield 2042 ile ilgili tüm seçenekleri göz önünde bulundurduğunu ve bu seçenekler arasında ücretsiz oynama modelinin de yer aldığını ifade etti.

Bunların yanı sıra Battlefield 2042, 2021 yılının ABD’de en çok satan beşinci oyunu olmasına rağmen, Electronic Arts’ın hala oyunun net satış rakamları ve aktif oyuncu sayısı hakkında açıklama yapmamakta ısrarcı olduğunu belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte bu hafta, oyunun 3.2 güncellemesi oyunculara sunuldu ve bu güncellemeyle birlikte, oyuncuların oyunun çıkışından beri talep ettikleri yenilenmiş bir puan tablosu kullanıcı arayüzü oyuna eklendi. Ayrıca Battlefield 2042 oyuncuları, şu sıralarda “Zombie Survival” adlı topluluk yapımı bir moda girebilir ve 27 Ocak’a kadar ölümsüz ordulara karşı savaşabilirler.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.