battlefield 2042 icin isler istenildigi gibi gitmiyor R8UxA8NH
battlefield 2042 icin isler istenildigi gibi gitmiyor R8UxA8NH

Battlefield 2042 İçin İşler İstenildiği Gibi Gitmiyor

EA (Electornic Arts), uzun zamandır beklenen yeni puan tablosunu içeren 3.3 güncellemesinin birkaç hafta ertelendiğini ve Mart ayına kadar çıkmayacağını duyurdu.

Şirket Ocak ayında Battlefield Portal‘ın XP sisteminde değişiklikler ve bir dizi performans optimizasyonu getirecek daha küçük bir 3.2 güncellemesinin ardından, “yenilenen puan tablosunu” içeren 3.3 güncellemesinin Şubat ortasından sonlarına kadar yayınlanacağını söyledi.

BFDC yaptığı paylaşımda: “Bugünkü düzletmeyle birlikte bir sonraki güncellememiz mart ayının başlarında yayınlanacak. Bu, amaçlanan sürümde hepinize son mesajımızdan bir değişikliktir. Fazladan zaman, güncellemelerimizin kalitesini iyileştirmemize yardımcı olacak ve ek değişiklikler içerecektir.” açıklaması yapıldı.

Tahmin edileceği gibi güncellemenin ertelenme duyurusu oyuncularca olumsuz karşılanıyor. Bazı oyuncular geliştirici DICE’nin işleri düzeltmek için gereken zamanı ayırması gerektiğini düşünüyor. Bazı oyuncular ise Cyberpunk 2077‘yle alakalı atıflarda bulunuyor. Hatta geri ödeme talep edenlerin de olduğu söylenmekte. Bunların haricinde serinin bir sonraki yapımının geliştirilmesi amacıyla Battlefield 2042’nin artık bırakılmasını bile düşünenler mevcut.

Bazı oyuncuların pes edecek kadar hüsrana uğraması anlaşılabilir. Battlefield 2042 lansman sırasında zor durumdaydı ve birçok oyuncu, DICE’ın yeni oyununun tasarım yönünden memnun değildi ve temel Battlefield formülünden çok uzaklaştığını hissettiler. Steam‘deki 93 binden fazla kullanıcı incelemesinden sadece %30’u olumlu.

Electronic Arts, en son üç ayda bir yaptığı yatırım çağrısında Battlefield 2042’nin “beklentileri karşılamadığını” kabul etti, ancak CEO Andrew Wilson, şirketin oyunun “tam potansiyelini gerçekleştirmeye kararlı” olduğuna söz verdi.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.