bagimsiz oyun platformu itchio nftleri dolandiricilik olarak nitelendirdi LeL7xDYj
bagimsiz oyun platformu itchio nftleri dolandiricilik olarak nitelendirdi LeL7xDYj

Bağımsız Oyun Platformu Itch.io, NFT’leri Dolandırıcılık Olarak Nitelendirdi

Itch.io, NFT’leri “dolandırıcılık” olarak nitelendirdi ve onları destekleyen insanlardan “yaşam seçimlerini yeniden değerlendirmelerini” istedi. Twitter’dan yapılan açıklamada şirket, NFT’ler konusundaki duruşuyla ilgili olarak sözünü sakınmadı.

Şirket açıklamasında, “NFT’ler bir dolandırıcılıktır. Kreatörlerin sömürülmesi, finansal dolandırıcılıklar ve gezegenin yok edilmesi dışında herhangi bir şey için meşru olarak yararlı olduklarını düşünüyorsanız, yaşam seçimlerinizi yeniden değerlendirmenizi rica ediyoruz.” dedi.

Bu tweet serisinin devamındaki başka bir tweet’te ise Itch.io, NFT’leri destekleyen ve aynı zamanda NFT üreticilerini desteklediğini iddia eden şirketlerle ilgili olarak da birkaç şey söyledi. Bağımsız oyun platformu, “Onlar sadece kendi kârlarını ve servet fırsatlarını herkesten daha çok önemsiyorlar. Özellikle de NFT’lerin sorunlarıyla ilgili artık kolay bir şekilde erişilebilen söylem göz önüne alındığında…” dedi.

NFT’ler ya da tam ismiyle takas edilemeyen jetonlar, geçtiğimiz yıldan beri oyunların ve daha geniş teknoloji alanının en çok tartışılan unsurlarından biri haline geldiler. Her ne kadar dünya genelindeki oyuncu toplulukları, bu zamana kadar oyunların içerisine entegre edilmeye çalışılan NFT projelerine karşı tepkilerini göstererek bu projelerinin birçoğunun iptal olmasını sağlasalar da, Ubisoft ve EA gibi büyük oyun şirketleri bu alanda bir şeyler yapma konusunda geri adım atmış değiller.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.