Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?
0

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

Ara 07 GamerAdmin  

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?; Yapay zekâ, son zamanlarda ciddi anlamda gelişerek tüm dünyada oldukça popüler olmayı başardı. Verdiğimiz komutları görsellere dönüştürebilen DALL-E ve Midjourney gibi sistemler, herkesin ağzını açık bırakan sonuçlar ortaya çıkardı. 1900’lü yılların İstanbul’u, film ve dizi karakterlerinin çocuklukları gibi içeriklerimiz bunların en güzel örneklerinden. Şimdi ise sosyal medyada ‘digiguru’ kullanıcı adına sahip Adam Hall isimli bir kişi, yepyeni yapay zekâ projesiyle karşımıza çıktı.

İlginç fikirleriyle yapay zekâ çalışmaları yürüten Hall, filmleriyle günümüzde herkes tarafından tanınan Marvel’ın süper kahraman takımı Avengers’ı en yeni projesinde kullandı. Hall, Midjourney V4’e ‘Avengers filmi 1980’li yıllarda Wes Anderson tarafından çekilseydi nasıl görünürdü?’ sorusunu sordu. Sonuç olarak ise oldukça ilgi çekici görseller ortaya çıktı.

Öncelikle yönetmen Wes Anderson’dan bahsedelim

 

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu? - The Grand Budapest Hotel filminden bir sahne

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?The Grand Budapest Hotel filminden bir sahne

Wes Anderson; The Grand Budapest Hotel, Moonrise Kingdom, Fantastic Mr. Fox, Isle of Dogs, French Dispatch gibi birçok ünlü filmin arkasındaki sinemacı. 53 yaşındaki ünlü yönetmen; filmlerindeki renk kullanımı, simetrik kadrajları, detaylı ve kendine özgü görselleri, ilginç kostüm kullanımı, sürekli aynı oyuncularla çalışması gibi şeyleriyle tanınıyor. Kendine has tarzı da ABD’li sinemacıyı günümüzde en çok öne çıkan yönetmenlerden biri yapıyor.

Peki Anderson‘ın tarzı 1980’li yıllarında çekilen bir Avengers filmiyle birleşseydi nasıl bir sonuç ortaya çıkardı? Yapay zekânın oluşturduğu görseller, ünlü yönetmenin renk ve kostüm kullanımının yanı sıra 80’li yılların havasının da ünlü çizgi roman karakterlerinin görünümüne yansıdığını gösteriyor. Gelin hep beraber sosyal medyada büyük beğeni toplayan ve yapay zekâ sistemlerin, ellerde hâlen bazı sıkıntılar olsa da, ne kadar geliştiğini gösteren bu görüntülere birlikte bakalım.

Avengers, 80’lerde Wes Anderson tarafından çekilseydi böyle görünecekti;

Captain America

 

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

Black Panther

 

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

Avengers 1980’li Yıllarda Çekilse Nasıl Olurdu?

Thanos

 

Iron Man

 

Ant-Man

 

Star-Lord ve Rocket

 

Hulk

 

Thor ve Loki

 

Groot

 

Captain Marvel

 

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.