Asus, iş odaklı yeni ExpertBook B9’u CES 2023’te tanıttı!
0

Asus, iş odaklı yeni ExpertBook B9’u CES 2023’te tanıttı!

Paylaş

Her yıl ocak ayında Las Vegas, Nevada’da Consumer Electronics Association tarafından düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES bu yıl da teknoloji meraklılarına kapılarını açıyor. 5 ila 8 Ocak tarihleri arasında en yeni teknolojilerle karşımıza çıkacak fuar için tanıtımlar ve gösterimler başladı. Etkinlikte dikkatleri üzerine çeken firmalardan birisi de Asus. Kısa süre içinde ROG Strix SCAR 18 (G834) ve TUF Gaming modellerini vitrine çıkaran üretici şimdi de iş odaklı yeni ExpertBook B9 OLED modelini duyurdu.

Asus ExpertBook B9 OLED kullanıcılara neler sunuyor?

Asus, halihazırda devam eden CES 2023 etkinliğinde hem oyunculara hem de profesyonellere yönelik çok sayıda yeni dizüstü bilgisayarı vitrine çıkardı. Şirket ayrıca iş odaklı ExpertBook B9 serisini de ExpertBook B9 OLED (B9403CVA) ile yeniledi.


Asus ExpertBook B9 OLED

Asus ExpertBook B9‘un kasası magnezyum alaşımından, daha da spesifik olmak gerekirse magnezyum-lityum alaşımından yapıldı. Ayrıca 2.8k çözünürlüklü 14 inç OLED panel modelde yer alıyor. Hatta burada şirketin önemli bir iddiası var. Zira Asus’a göre yeni dizüstü, ekran boyutuna rağmen birçok 13 inç ekranlı dizüstü bilgisayardan daha hafif.

ExpertBook B9; iş odaklı olması nedeniyle bağlantı noktası açısından oldukça zengin. Zira modelde USB A, HDMI ve hatta kablolu internet bağlantısı için bir RJ45 de dahil olmak üzere birçok giriş mevcut. Ayrıca mekanik bir kamera kapağı ve parmak izi okuyucu da modelde bulunuyor.

Üründe iki fanlı soğutma sistemi kullanıcılara sunuluyor. Bunun dışında 64 GB‘a kadar DDR5 RAM ve 13. Nesil Intel Core işlemci ile donatıldı. Şu an için depolama, kullanılan işlemciyle ilgili tüm detaylar, çıkış tarihi ve fiyat gibi detaylar belli olmadı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın