Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme
0

Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme

Eki 26 GamerAdmin  
  • Grafik
  • Oynanabilirlik
  • Sistem
  • Zorluk
  • Atmosfer

Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme

Assassin's Creed Brotherhood İnceleme

Assassin’s Creed Brotherhood : Suikast kanınızda var!

İlk oyundaki hikayeyi hatırlıyorsanız, Altair adlı karakterin başına gelenler ile verilen görevleri yapıyorduk. Assassin’s Creed Brotherhood İnceleme yazımda değineceğim.

Tabi oyun iki taraflı olduğundan da Desmond Miles adlı maşa karakterimiz de oyunda önemli rol almıştı.

Fakat bu yeni oyunda ise Desmond Miles değişmese de, hem ortam değişiyor, hem de eski tarihe gittiğimizde “Ezio Auditore Da Firenze” adlı yeni bir karakteri sanal ortamda hayatına dalıyoruz.

Tabi bu konuda tarihteki zamana göre olan ( 1470-1500’ler) durumları da göz önüne alırsak çok da iç açıcı bir zaman çizelgesi olduğunu söylemek doğru olmaz. Çünkü Ezio’nun sevdiği bir kızdan tutun da, ailesindeki öldürülen ve kaçırılan kardeşlerine, anne ve babasına kadar sıkıntılar içerisindeki en büyük isyankar rolünü üstleniyor Ezio.

Assassin's Creed Brotherhood İnceleme

Assassin’s Creed Brotherhood : Atla,hopla,zıpla,kaç! Çünkü peşinde düşmanların seninle olacak!

Ezio, hem zamanının adalet yoksunu sistemine, diğer yandan da tapınakçılara karşı olan savaşta, amcası Mario suikastçı eğitimine yardım ediyor, sonrasında da asıl kendisine kalan miras konusundaki farkındalığa varmak için bir çok olay yaşamak zorunda kalıyor. Tabi bize düşen kısım ise bu görev ve olaylardan nasibimizi alıp, hikayeyi tamamlamak.

Assassin's Creed Brotherhood İnceleme

Assassin’s Creed Brotherhood : Grafikler ve mekan modellemeleri gerçekten güzel.

Önceki oyundan çok daha farklı bir grafik sistemi ve modelleme kullanılsa da, oyun içi atmosfer ve mekan modellemeleri gerçekten çok güzel. Tabi Ubisoft’un kendi platformuna bu oyunla da tanışmış olacaksınız. Her ne kadar bir çok oyuncu ( en azından bir kısmı ) şikayetçi olsa da, Ubisoft Steam vari bir platformunu kendi oyunları için ortaya çıkartmış.

Eğer ki oyunu Steam üzerinden aldıysanız da, Steam içinde ikinci bir platformla başlıyor olacak oyun. Bunu da dikkate alın derim.

Assassin's Creed Brotherhood İnceleme

Assassin’s Creed Brotherhood : Ah o eski Roma!

Neyse gelelim hikayenin devamındaki kurguya. Kurgu güzel, tarihin dokularını değiştirmeden güzel bir hikaye tanımlamışlar. Fakat bazen delirtici düzeyde olaylar olabiliyor. Mesela kişiler arasında dolanıp gizlenmeli, sonrasında da birden düşmanın yakınınızdan geçtiği anda onu öldürmelisiniz.

Yan görevler ile de fazladan hafıza bloklarını açarak da hikayeyi tamamlayabilirsiniz. Oyunun bu versiyonunda genelde gizli olan şeyleri de özel görüş kullanarak ortaya çıkartacağınızı da unutmayın.

Oyunda bazı farklılıklardan bahsedecek olursak da, hedeflerimizi gözden kaçırdığımızda 25 saniye içerisinde tekrar yakınına gidip görüş alanınıza sokmanız gerekiyor. Aksi halde görevi tekrarlamak zorunda kalıyorsunuz. Tabi oyun içerisinde yine kuleler, bayraklar falan var. Ayrı olarak da oyunda para olayı ve banka olayı var.

Oyunda çok farklı kıyafet seçeneği olan çok oyunculu güzel bir platform sunuluyor.

Genel olarak hikayeye bağlı kalınmış bir oyun olsa da unutmayın oyun 2 taraflı bir hikayeye sahip. Desmond Miles ve saz arkadaşları ile, Ezio Auditore Da Frienze’nin fedaileri ile birlikte ilerliyor. Bu da hem oyundan hem de hikayeden sıkılmamanıza, adeta bir kitap okuyormuşçasına size büyük bir bir keyif verecektir. Tabi en güzeli de büyük bir vahşet olayının olmadığı oyunda. Tabi bir de oyun içi mekanlarında fazladan bilgilendirme için detayları ve kısa tarihçelerine de yer vermişler.

Bayanlar ?

Eğer seriye bağlı kalmak, hem de tarihi mekanlarda dolaşarak görevler yapmak istiyorsanız kaçırılmayacak bu serinin, bu ikinci oyununu düşünmeden alın derim. Gizemli olayları çözmek konusunda da kendinize güvenmiyorsanız da o zaman gidip pac-man falan oynayın, super mario ile bir nostalji yaşayın. Ne diyeyim!

İyi oyunlar…

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.