Apple’dan dev boyutta iPad Pro geliyor! İşte ilk detaylar
0

Apple’dan dev boyutta iPad Pro geliyor! İşte ilk detaylar

Paylaş

Apple analisti Mark Gurman, gelecekte tanıtılacak iPad modelleri için bazı açıklamalar yaptı. Ünlü analiste göre teknoloji devi, 2024 yılında dev bir iPad Pro tanıtmak için hazırlanıyor. Tablet ek olarak kendi serisinde birçok yeniliğe de ev sahipliği yapacak. Peki, iPad Pro için ilk detaylar neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Dev iPad Pro, MagSafe teknolojisine de sahip olacak

Apple ürünleri hakkında yaptığı analizlerle bilinen Mark Gurman’ın yaptığı açıklamalara göre bu yıl için iPad modellerinde büyük bir değişiklik olmayacak. Fakat gelecek sene 2024 yılında Apple, 14 ve 16 inç boyutlarında ilk OLED ekrana sahip dev bir iPad Pro modeli tanıtacak.

Mark Gurman, ek olarak gelecek sene tanıtılacak iPad Pro modelinin tasarım konusunda güncellenmiş olarak geleceğini belirtti. Ayrıca yine gelecek sene çıkacak iPad Pro için son model iPhone’larda olduğu gibi kablosuz şarj yani MagSafe teknolojisiyle destekleneceği bekleniyor.

Mark Gurman, konuyla ilgili Bloomberg için iPad Pro modeli için şu sözleri belirtti:

2023’te giriş seviyesi modellere, iPad mini’ye veya Air’e büyük bir güncelleme geleceğini görmüyorum. iPad Pro kesinlikle bu yıl kayda değer bir şey almıyor. Bunun yerine ilk kez güncellenmiş bir tasarım ve OLED ekranlarla tamamlanan önümüzdeki baharda büyük bir iPad Pro yenilemesi arayın.

Mark Gurman dışında ünlü ekran analisti Ross Young da kısa süre önce yaptığı bir açıklamada ilk OLED ekranlı iPad Pro modeli için 2024 yılını işaret etmişti. Bunlar dışında gelecek sene bahar ayında tanıtılacak iPad modelleri için detaylar belli değil.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce dev iPad Pro modelinin fiyat etiketi nasıl olur? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın