Apple Viral Olan Çalışanını Kovmakla Tehdit Etti İddiası
0

Apple Viral Olan Çalışanını Kovmakla Tehdit Etti İddiası

Ağu 16 GamerAdmin  

Apple Viral Olan Çalışanını Kovmakla Tehdit Etti İddiası; Her şirket gibi çalışanlarıyla yaşadığı sorunlar ile zaman zaman gündeme gelen Apple, bugün çarpıcı bir iddiayla suçlandı. Bir Apple çalışanı, TikTok’ta paylaştığı bir videonun ardından şirketten kovulmakla tehdit edildiğini açıkladı. Paylaşılan TikTok videosunda Apple’da çalıştığını bilmiyor, gizli bilgiler de söylemiyordu.

Paris Campbell isimli çalışan, TikTok’ta bir kişinin paylaşımına yanıt olarak hazırladığı videosunda dolandırıcıların kullandıkları yönteme dikkat çekti. Festival sırasında iPhone’unu kaybeden kişi, kendisine gelen ‘Apple ID’ni iPhone’dan silmezsen kişisel bilgilerini kara borsada satarız’ mesajını paylaştı. Campbell de bu tür mesajlara karşı dikkatli olunması gerektiğini açıkladı.

Campbell’ın kullanıcıları dolandırıcılara karşı uyardığı paylaşım:

@stopitparis

#stitch with @Stella this is so out of my content niche

♬ Love You So - The King Khan & BBQ Show

Campbell, paylaştığı açıklamasına “Bu bilgiyi tam olarak nasıl bildiğimi söyleyemem ama son altı yıldır meyve hakkında konuşmayı seven belirli bir şirkette sertifikalı donanım mühendisi olduğumu söyleyebilirim.” Şeklinde başladı. Campbell, daha sonra bu mesajın dolandırıcıların yaygın bir şekilde kullandığı bir yöntem olduğunu belirtti. Buna göre Apple ID’nize kayıtlı bir telefon çalan kişiler tarafından kullanılamıyor veya satılamıyor, bu nedenle de dolandırıcılar telefonu ele geçirmek için sizi korkutuyordu.

Video, sadece 24 saatte 5 milyondan fazla izlenme alırken Campbell, sonrasında yöneticisinin kendisini aradığını söyledi. Campbell’in açıklamasına göre yönetici, videonun kaldırılmasını yoksa ‘işten atılmaya kadar varabilen’ disiplin sürecine yönlendirileceğini söyledi. Campbell, bu iddiaların ardından TikTok’ta bir video daha paylaştı ve bu kez Apple çalışanı olduğunu doğrudan söyledi.

Apple Viral Olan Çalışanını Kovmakla Tehdit Etti İddiası

Apple Viral Olan Çalışanını Kovmakla Tehdit Etti İddiası

Campbell’in videosu bu kez kendi içeriklerinden bağımsız bir şekilde Apple’a bir yakarıştı. Bir Apple mağazasında onarım teknisyeni olduğunu söyleyen Campbell, şirketin politikasında paylaştığı video yüzünden işinden olmasına neden olabilecek bir maddeye rastlamadığını belirtti. Bununla birlikte paylaştığı bilgilerin Apple’da çalışmasından kaynaklı olmadığını, teknik eğitim sayesinde bu bilgileri zaten edindiğini ve bu nedenle işe alındığını da hatırlattı. Çalışan ve Apple arasında nasıl bir sonuç çıkacağı henüz bilinmiyor.

Yazar Hakkında: GamerAdmin

2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.

Cevap Yaz

You must be logged in to post a comment.