Apple Karma Gerçeklik Başlığı WWDC 2023 Etkinliğinde Tanıtılabilir
0

Apple Karma Gerçeklik Başlığı WWDC 2023 Etkinliğinde Tanıtılabilir

Şub 18 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

İddialara göre, Apple’ın uzun süredir konuşulan karma gerçeklik başlığını tanıtması beklenenden daha uzun sürecek. Bloomberg, Apple’ın Nisan ayındaki özel bir basın etkinliğinde tanıtması beklenilen cihazını, WWDC 2023 etkinliği sırasındaki bir duyuruya erteleneceğini söylüyor.

Bloomberg, Apple’ın yeni başlığının WWDC etkinliği sırasında çalışırken göstermesini etkileyen bazı geliştirme sorunları yaşadığını ifade ediyor. Apple’ın geliştiriciler konferansında yeni bir donanım ürününü piyasaya sürmesinin oldukça nadir olduğunu söylemeden geçmeyelim. Genellikle WWDC’de en son iOS veya macOS sürümleri gösteriliyor.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı hakkında söylentiler birkaç yıldır ortada dolaşıyor ancak şimdiye kadar lansman zaman çerçevesi birkaç kez değişti. Bunun en büyük nedenlerinden biri, gerçekten devrim niteliğinde bir ürün olabilme ihtimali. Yakın tarihli bir başka Bloomberg raporu, başlığın hem artırılmış gerçeklik modunda hem de tam sanal gerçeklikte kullanılabileceğini iddia ediyor. Ayrıca cihazın fiziksel el kontrolörlerine veya bir PC’ye ihtiyaç duymadan çalışacağı da belirtilmiş.

Raporlara göre Apple, Reality Pro adını kullanabileceği başlığı 2023’ün sonlarına doğru piyasaya sürmeyi planlıyor. Ürünün fiyatının 3,000 dolar civarında olması da beklentiler arasında.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın