Apple, iPhone 15 Ultra modelinde tasarım değişikliğine gidiyor!
0

Apple, iPhone 15 Ultra modelinde tasarım değişikliğine gidiyor!

Paylaş

Sektörün en büyük oyuncusu konumunda olan Apple, iPhone 15 için kolları sıvadı. Birçok farklı özellikle iddialı hazırlanan serinin tasarımına ilişkin yeni detaylar ortaya çıkıyor. İşte önümüzdeki yılın son çeyreğinde sahne alması beklenen model ile ilgili yeni gelişmeler…

iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ve ince çerçeveye sahip olacak

Apple, en iyi oyuncusunun ismini değiştirmeye hazırlanıyor. Önemli kaynaklarca elde edilen bilgiye bakılırsa iPhone 15 Pro Max, yerini iPhone 15 Ultra ismine bırakacak. Şirket, değişikliği sadece ismiyle sınırlandırmak istemiyor.

ShrimpApplePro tarafından Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ve selefine nazaran ince çerçeve ile sahne alacak. Ek olarak seri, ekran boyutları olarak iPhone 14 serisiyle aynı kalacak. Apple’ın bu tasarım fikri, “iPhone Android‘e yaklaşıyor” yorumlarına neden oldu.

Beklenen seride Apple’ı birçok farklılık bekliyor. Doğruluk payı yüksek Apple haberleriyle adından söz ettiren Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz günlerde Apple’ın önemli bir değişikliğe gittiğini belirtti. Yapılan paylaşıma göre BOE, iPhone 15 standart mode cihazlarının ana ekran tedarikçisi olacak. Kuo, standart modellerindeki ekran siparişlerinin yüzde 70’ini karşılayacağını belirtti.

iPhone 15 Pro ve 15 Ultra tamamen yeni bir Apple çipi kullanacak. Apple’ın 3nm mimarisi üzerine üretilen A17 Bionic’ten gücünü alacak. Mevcut nesilden önemli ölçüde daha güçlü olmasa da, batarya performansıyla dikkat çekecek. TSMC tarafından üretilecek 3nm mimarili A17 Bionic, yeni çiplerden dolayı oldukça maliyetli olacak. Bu nedenle serinin biraz daha pahalı olması bekleniyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın