Apple, iPad Tabanlı Akıllı Ev Cihazı Geliştiriyor Olabilir
0

Apple, iPad Tabanlı Akıllı Ev Cihazı Geliştiriyor Olabilir

Paylaş

Bloomberg‘e göre Apple, Amazon Echo Show ve Google Nest Hub ürünlerine karşı rekabet edecek şekilde tasarlanmış iPad benzeri bir akıllı ev cihazı üzerinde çalışıyor olabilir.

Cihazın termostatları, ışıkları ve güvenlik sistemlerini kontrol etmek için bir merkez olarak çalışacak ve aynı zamanda FaceTime sohbetlerine izin verecek esasen düşük kaliteli bir iPad olacağı bildiriliyor. Ek olarak cihaz, manyetik klipsler kullanılarak duvarlara monte edilebilir veya normal bir iPad’den çok ana merkez tipi bir cihaz olarak konumlandırılabilir olacak. Şirketin akıllı ev ürünlerinin hiçbirinin en erken 2024 yılına kadar hazır olmayacağı da bilgiler arasında.

Potansiyel Apple akıllı ekranlarıyla ilgili söylentiler daha önce ortaya çıkmıştı. Geçen Ağustos ayında, şirketin laboratuvarlarında iPad ile hoparlörü birleştiren bir mutfak aksesuarı da dahil olmak üzere dört akıllı ev cihazı olduğu bildirilmişti.

Dokunmatik ekranlı akıllı ev cihazları, Apple tarafından hala büyük ölçüde kullanılmayan, potansiyel olarak kazançlı bir pazar segmentini temsil ediyor.

Apple’ın geçtiğimiz gün akıllı ev ailesine 2. Nesil HomePod ile bir güncelleme yaptığını da hatırlatalım.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın