Apex Legends Mobile Kapatılıyor
0

Apex Legends Mobile Kapatılıyor

Şub 01 Mustafa Uzunyılmaz  
Paylaş

Electronic Arts tarafından popüler battle royale oyunu Apex Legends hayranlarını oldukça üzecek bir karara imza atıldı. Buna göre Apex Legends Mobile 1 Mayıs 2023 tarihinde kapatılacak. Oyunun 17 Mayıs 2022’de Android ve iOS için piyasaya sürüldüğünü de not olarak düşelim.

Yayıncı ve Apex Legends’ın PC ve konsol platformlarındaki geliştiricisi Respawn Entertainment’ın EA sitesinde paylaştığı bir gönderide, mobil versiyonun kapatılmasından Lightspeed Studios sorumlu. EA ve Respawn, Lightspeed’den ismen bahsetmese de geliştiricinin son güncellemelerinin “kalite, miktar ve ritim” açısından yetersiz kaldığını söyledi. Gönderi, tüm oyun içi satın alımların durdurulduğunu ve oyunun mobil indirme mağazalarından çekildiğini belirtiyor.

Sadece birkaç ay önce Apex Legends Mobile, Apple tarafından 2022 Yılın iPhone Oyunu seçildi. 2022’de Google Play Yılın Oyunu ödülünü kazandı ve ayrıca oyunlar için Google Play Kullanıcının Seçimi kategorisini kazandı. EA ve Respawn, gelecekte başka bir Apex Legends mobil oyunu görebileceğimizi güçlü bir şekilde ima ederek, “bir platform olarak mobil cihazlar konusunda heyecanlarını sürdürdüklerini ve gelecekte oradaki oyunculara hizmet etmek için yeni fırsatları dört gözle beklediklerini” söylüyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın