Android 14, Uydu Bağlantısı Desteğiyle Geliyor
0

Android 14, Uydu Bağlantısı Desteğiyle Geliyor

Paylaş

SpaceX ve T-Mobile akıllı telefonlara doğrudan uydu bağlantısı getireceğini duyurdu. Google da Android 14 sürümünün uydu bağlantısını ve bunu sağlayabilmek için tüm ortakları destekleyeceğini bildirdi.

Android tarafında yapılan bu gelişmeyi, Google’ın platformlar ve ekosistemlerden sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Hiroshi Lockheimer duyurdu. Uydu bağlantısı destekli Android 14 sürümünün ise bu yılın sonlarına doğru çıkması planlanıyor.

Lockheimer, uyduya bağlanabilen telefonların kullanıcı deneyimlerinin normal LTE ve 5G bağlantılarından nasıl daha farklı olacağından söz etti.

Telefonlardaki uydu bağlantısı, özellikle acil durumlarda ve hücresel bağlantının çekmediği bölgelerde kullanılmaya yönelik bağlantı teknolojisidir. Ayrıca T-Mobile, mesajlaşmayı, MMS’i ve hatta belirli mesajlaşma uygulamalarını desteklemeyi planlıyor. Ancak bunu sağlanabilmesi için mesajlaşma trafiğinin diğer tüm veri trafiğinden ayrılması gerekiyor. Bunun için de firmalar diğer ortaklarla işbirliği yapılması gerektiğini söylüyor.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın