americas army kapaniyor t9lWt6gA
americas army kapaniyor t9lWt6gA

America’s Army Kapanıyor

Geçen 20 yılın ardından America’s Army oyunu veda ediyor. ABD Ordusu, resmi America’s Army forumunda America’s Army: Proving Grounds için tüm destek ve resmi sunucuların 5 Mayıs tarihinde kapatılacağını açıkladı.

America’s Army ilk olarak 2002 yılında ortaya çıktı ve ABD Ordusu için bir tanıtım aracı olarak tasarlandı. Oynaması ücretsiz bir taktik nişancı oyunu aynı zamanda tıbbi eğitim, Humvee sürüşü ve silah sistemleri operasyonu gibi detaylar da içeriyordu.

Propaganda aracı olarak kullanılan ve açık erişiminden dolayı eleştirilen oyun için birden fazla genişleme de sunuldu. Raporlara göre, ABD Ordusunun çabası oldukça başarılı oldu. 2008 yılındaki bir MIT araştırmasına göre, 16 ila 24 yaş arasındaki tüm Amerikalıların yüzde 30’unun oyun nedeniyle ordu hakkında daha olumlu bir izlenime sahip olduğu ve daha da şaşırtıcı bir şekilde, oyunun askerler üzerinde diğer tüm ordu reklamcılığı biçimlerinin toplamından daha fazla etkisinin olduğu ortaya çıktı.

Muhalefete rağmen oyun Proving Grounds’un yayınladığı 2013’ten bu yana uykuda olmasına rağmen devam etti. Hatta seri için yeni bir oyunun düşünüldüğü bildirildi ancak ordunun e-spor gibi daha verimli işe alım alanları bulmuş olduğu görülüyor.

Oyun veda etse de özel sunucuların, görev düzenleyicinin ve diğer çevrimdışı özelliklerin devam etmesi bekleniyor.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.