AMD FSR 3 Teknolojisi GDC 2023’te Çıkış Yapabilir
0

AMD FSR 3 Teknolojisi GDC 2023’te Çıkış Yapabilir

Paylaş

AMD, GDC 2023 (Oyun Geliştiricileri Konferansı) etkinliğinde FidelityFX teknolojileriyle ilgili bazı yenilikler yapacağını duyurdu. FidelityFX paketi aslında içerisinde birçok farklı teknoloji barındırıyor ve birçok oyun tarafından destekleniyor. Ancak akla ilk gelen teknoloji FSR, yani FidelityFX Super Resolution.

AMD’nin FidelityFX özellik seti, FSR’ye ek olarak Contrast Adaptive Sharpening (CAS), Combined Adaptive Compute Ambient Occlusion (CACAO), Variable Rate Shading (VRS), Stochastic Screen Space Reflections (SSSR) ve ışın izlemeli Denoiser gibi özellikleri içeriyor. Teknolojileri farklı oyunlarda görmek mümkün, ancak hiçbiri Super Resolution kadar popüler olmayı başaramadı.

Şirket henüz resmi olarak onaylamasa da FSR 3 teknolojisinin GDC 2023’te tanıtılma ihtimalini çok yüksek görüyoruz. GDC, video oyun endüstrisindeki en büyük ve en önemli konferanslardan biri olarak kabul ediliyor ve her yıl binlerce katılımcıya ev sahipliği yapıyor.

Kırmızı ekip GDC’de sahne alacak ve FidelityFX teknolojilerini sergileyecek. Hatırlarsanız FSR 3 teknolojisinin 2023 yılında geleceği doğrulanmıştı. Şimdi AMD’nin önünde iyi bir fırsat var.

Görüşünüzü yazın

İsminizi yazın
E-posta adresinizi yazın
Website Bağlantısı
Görüşünüzü yazın