aksiyon oyunu sifu icin yeni oynanis videosu paylasildi VCwV2FU3
aksiyon oyunu sifu icin yeni oynanis videosu paylasildi VCwV2FU3

Aksiyon Oyunu Sifu İçin Yeni Oynanış Videosu Paylaşıldı

8 Şubat’ta çıkış yapacak olan yakın dövüş oyunu Sifu için 11 dakikalık bir oynanış videosu paylaşıldı. Videodaki oynanış sekansı, suçlularla dolu bir gece kulübünde geçiyor. Dövüş sırasında, düşmanlar duvarlardan sekiyor ve çevrelerine bağlı olarak farklı tepkiler veriyorlar. Aynı zamanda ana karakterimiz, çevrede bulunan beysbol sopaları ve şişeler gibi pek çok nesneyi dövüş sırasında kullanabiliyor.

Bununla birlikte Sifu oyunundaki düşmanlar, ellerinden geldiğince ana karakterimizi çevrelemeye çalışıyor. Siz de etraftaki nesneleri, mobilyaları, hatta duvarları avantajınıza kullanarak hızlı bir şekilde kalabalık düşman grubunun sayısını azaltmaya ve tüm düşman etkisiz hale getirmeye çalışıyorsunuz. Bu noktada düşmanları yere sererek savunmasız hale getirmek ve çeşitli sert yüzeylerden sektirerek onlara daha fazla hasar vermek büyük önem taşıyor.

Her ne kadar yeni oynanış videosunda yer verilmese de Sifu’nun en önemli özelliklerinden biri, oyundaki yaşlanma mekaniği. Ana karakterimiz, her öldüğünde bir daha yaşlanıyor ve bu da oyunu oynama şeklinizi değiştiriyor. Her öldüğünüzde ve yaşlandığınızda, özellikle daha hararetli dövüşlerde yardımcı olan yeni kombolar öğrenmek ve güçlendirmeler edinmek için bir geliştirme menüsü karşınıza geliyor. Bununla birlikte karakteriniz yaşlandıkça düşmanlara verdiği hasar artar, ancak hızı ve sağlığı da olumsuz yönde etkilenir.

Son olarak Sifu’nun şu anda Epic Games’te ön siparişe açık olduğunu ve 69 TL’den satıldığını da hatırlatalım. Eğer yakın dövüş aksiyonundan hoşlanan bir oyuncuysanız, Sifu’yu takibe almanızı öneriyoruz.

GamerAdmin
2003 yılında sistem mühendisliği (MCSE) eğitimi alan yazar, Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunudur. Kendisi 1989'dan beri oyunlarla haşır neşir olan yazar, bu yıldan yanadır oyunlar hakkında bilgi sahibi olup, kendisi bir oyuncudur. Bilgilerini ve bitirdiği oyunların tam çözümleri hakkında sitede paylaşımlar yapmaktadır. Sorularınızı lütfen iletişim kısmındaki e-posta adresinden gönderiniz.